• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

BASINDA BİZ

Sendikamızın  yaptırdığı sağlık taraması ile ilgili Cihan Haber Ajansın da çıkan haber...27/10/2010

Memur-Sen'e bağlı Diyanet Sendikası (Diyanet-Sen) İzmir Şube Başkanlığı, üyelerine kalp taraması yaptırdı. Şube Başkanı İbrahim Güzeldağ, 870 üyeleri bulunduğunu belirterek, Özel Konak Kardiyoloji Dal Merkezi'yle üyelerinin kalp sağlığına yönelik bir anlaşma yaptıklarını ifade etti. Üyelerinin kalp kontrollarının yaptırdıklarını anlatan Güzeldağ, "Bizim bir düsturumuz var. Ruhen ve bedenen sağlam olup cemaate iyi hizmet edilmesini istiyoruz." dedi. İlçelerden üyelerinin belirli aralıklarla İzmir'e geldiğini ve günlük muayene yaptırdığını belirten Diyanet-Sen Şube Başkanı Güzeldağ, ameliyat olması gereken varsa ileriye dönük yönlendirme yapıldığını ifade etti.

İbrahim Güzeldağ'ın verdiği bilgiye göre şu anda cemaate daha iyi hizmet edebilmek için üyeleri ve ailelerindeki 15 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü çocukları genel sağlık kontrolundan geçiriliyor. Sendika, bunun için gereken 12 liralık farkı da kendisi ödüyor. Güzeldağ, konu hakkında şunları söyledi: "Arkadaşlarımız nereye gidip nasıl muayene olacağını düşünmeden burada karşılıyoruz. Hizmet ayaklarına getirilmiş oluyor. Şu ana kadar 300 kişiye yakın muayene oldu, beş altısının anjiyo veya ameliyat olması gerektiği anlaşıldı. Kalbinden rahatsız olduğunu söyleyenlere ve ihtiyaç görülenlere cihaz bağlanıp bir iki gün takip edilecek. Kan muayenesi yapılıyor, kalp grafiği çekiliyor, efor tesitne sokuluyor."

Özel Konak Kardiyoloji Merkezi İşletme Sorumlusu Bülent Toptancı ise böyle bir çalışmayı hiçbir merkezde ve sendikada görmediklerini ifade ederek, Diyanet-Sen'i kutladı. Toptancı, "Örnek bir hizmettir. Sonuçta ufak bir müdahaleyle belki ilaçla tedavi edeceğimiz sıkıntıyı, bir yıl sonra ameliyatla bile kapatamayabiliyorsunuz. Kalp, şakaya da ertelemeye de gelmiyor. Çok genç arkadaşlarda dahi ameliyat ihtiyacı çıktı." dedi.

ÜYELİK

SİTE MENÜSÜ