• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

Diyanet-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nail ÇELİK, Birgün gazetesinde Diyanet İşleri Başkanlığı aleyhinde çıkan haberlere sert çıkarak; ‘’Karalamalarınızla bir yere varamazsınız, siz hangi günde yazarsınız yazın unutmayın ki, biz Diyanetimiz ’in y

Diyanet-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nail ÇELİK, Birgün gazetesinde Diyanet İşleri Başkanlığı aleyhinde çıkan haberlere sert çıkarak; ‘’Karalamalarınızla bir yere varamazsınız, siz hangi günde yazarsınız yazın unutmayın ki, biz Diyanetimiz ’in yanında her gün varız ‘’ dedi.
Başkan ÇELİK şöyle devam etti; “Son zamanlarda Diyanet İşleri başkanlığımızın ihtiyaçtan dolayı aldığı hizmetler üzerinden troller, Diyanet İşleri Başkanlığımıza sistemli bir saldırı yapmaktadırlar.
Belli mihrakların haberlerine konu edilen hizmet alımları başkanlığımız tarafından açıklanmıştır.


Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaptığı açıklama da ‘’ Yapılan her şey usulüne göre ve Kamu ihale kanunlarına göre yapılmaktadır. Düzenlenen yemek ihalesi ile Elazığ Harput Dini İhtisas Merkezi’ndeki aday din görevlileri için "özel yemek" listesi hazırladığı, İhale dosyasında, aday din görevlilerine haftanın dört günü kebap, İskender, biftek gibi etin hakim olduğu yemekler ana yemekler verilmesi hatta sebze yemeklerinin de mutlaka etli olması istendiği’’ iddia edilmektedir. Bu yapılan harcama aday İmam Hatipleri eğitilmesi için yemek bedelleri olduğu ve bu bedeller de hesaplanırken ilgili 24.01.2024 tarih ve 32439 sayılı Resmi gazete de yayımlanan ‘’Eşik değerler ve parasal limitler ‘’ kanun ve tebliği baz alınarak hesaplanmış ve bu hesaplamaya göre günlük 1 kişinin yemek bedeli 375 lira olarak değerlendirilmiştir. Fakat yapılan ihalede bu harcama 1 günlük kişi başı 3 öğün yemek bedeli 325 Tl olarak kalmıştır. 

Diyanet İşleri Başkanlığına tahammül edemeyenler unutmayın ki Diyanet bu Milletin göz bebeğidir. Yaptığı hizmetler bütünüyle bu halkın huzur ve refahı içindir. Bakın size sadece bir Müftülüğümüz olan Bergama Müftülüğümüzün hizmetlerinden bir kesit sunmak istiyorum gözlerinizi açın iyi görün.

Gerçi Dine şaşı bakanların, Diyanete dair tek bir olumlu cümle kurmayanların Diyanetin kucaklayıcı, yapıcı, aydınlatıcı ve aydınlık yüzünü görmeleri de imkânsızdır. Ramazan bayramından bu tarafa 50 yetim öğrenciye bayramlık giysi 50.000 Tl, 115 üniversite öğrencisine nakdi eğitim yardımı 149,500 Tl, 315 Bergamalı yoksul aileye nakdi yardım; 409,500 Tl. 370 Bergamalı yoksul aileye gıda kolisi yardımı yapılmıştır. Yani siz ne kadar karalasanız da bu Millet Diyanet İşleri Başkalığına ve Din Görevlilerine güvenmektedir. Diyanet’te halktan geleni hak yolunda, halkın hizmetine sunmaya devam edecektir. Boşuna bu milleti meşgul etmeyin artık sizi kimse dinlemiyor. Görüyoruz ki birilerinin bayatlamış jargonları Diyanet İşleri Başkanlığımızı ve teşkilatını itibarsızlaştırma yönünde tezahür etmiştir. Diyanet- Sen olarak teşkilatımızı kimsenin algı operasyonlarına yem etmeyiz. Diyanet bizim göz bebeğimizdir ve sonuna kadar da yanındayız.

63 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret486384
Üyelik Girişi
ÜYELİK

SİTE MENÜSÜ