• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

ANA SAYFA

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Moskova’da Tarih: 30.11.2011 Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill’in resmi davetlisi olarak Rusya’nın başkenti Moskova’ya giden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuttin’i Moskova Büyükelçiliği Konutu’nda kabul etti.
Asırlardır yüreklerimizi sızlatan, bağırlarımızı yakan bu elim hadise, Efendimizi ve O’nun Ehl-i Beyti’ni seven başta milletimiz olmak üzere bütün müminleri, derinden yaralamış, kalpleri incitmiştir. Kültürü, mezhep ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin acılara gark etmiştir.

Nitekim Kâzım Paşa ümmetin bu ortak hüznünü, şu dizelerinde gayet anlamlı bir şekilde dile getirir;

“Düştü Hüseyn atından sahrâ-yı Kerbelâ’ya Cibril var haber ver, sultân-ı enbiyâya…”

01.12.2011
01.12.2011
“Ey İnananlar! Allah'ın nişanelerine, hürmet edilen aya (Kâbe'ye), hediye olan kurbanlığa, gerdanlıklar takı-lan hayvanlara, Rab'lerinden bol nîmet ve rıza talep ederek Beyti Haram'a gelenlere sakın hürmetsizlik etmeyin. İhram-dan çıktığınız zaman avlanabi-lirsiniz. Sizi Mescid-i Haram' dan menettiği için bir topluluğa olan kininiz, aşırı gitmenize se-bep olmasın; iyilikte ve fenalık-tan sakınmakta yardımlaşın, günah işlemek ve aşırı gitmekte yardımlaşmayın. Allah'tan sa-kının, Allah'ın cezası şiddetli-dir.” (5 Maide, 2)
Mevzumuz Menemen Belediye Başkanı'nın 24 Kasım Öğretmenler gününde kullanmış olduğu "İmamlar da artık müdür ve öğretmen olarak atanıyor" Talihsiz sözü.

Sayın Belediye Başkanım; Çok önemli bir gündü o gün.Öğretmenler'in günüydü,Eğiticilerin günüydü.İmam ve Hatipler ise dünya yaratılalı dan beri Öğretmen di onlar'a Mevla öyle bir görev vermişti.Çünkü onlar alimler'in İlim sahipleri'nin varisleridirler.

İşte siz bu toplumun güzel bir şekilde oluşmasın da çok önemli bir görevi deruhte eden bu toplum'un önderlerini kırdınız ve üzdünüz.

01.12.2011
30.11.2011
... 123 ...

YURDUMUZ'DAN HABERLER

11
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret456370
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ