• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ MOSKOVA DA

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Moskova’da

Tarih: 30.11.2011

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill’in resmi davetlisi olarak Rusya’nın başkenti Moskova’ya giden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuttin’i Moskova Büyükelçiliği Konutu’nda kabul etti.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmede başta Rusya’daki Müslümanların din eğitimi ve din hizmetleri alanındaki sorunları ele alınırken Diyanet İşleri Başkanlığı ve Rusya Müftüler Konseyi arasındaki ikili ilişkiler ve Moskova’da inşaatı devam eden caminin iç ve dış tezyinat konuları gündeme geldi. Öte yandan Ocak ayında Diyanet İşleri Başkanlığını temsilen teknik bir heyetin cami inşaatıyla ilgili Moskova’ya bir seyahat gerçekleştirmesi kararlaştırıldı. T.C Moskova Büyükelçiliği Resmi Konutu’nda gerçekleşen görüşmeye Dış İlişkiler Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Paçacı, Moskova Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, Din Hizmetleri Müşaviri Fahri Sağlık katıldı.

Ravil Gaynuttin’in ardından Moskova İslam Üniversitesi Rektörü Marat Murtazin ile de görüşen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, TSİ 14.00’te Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill ile bir araya gelecek.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

  
1944 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret434036
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ