• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik
ANAYASAYA GÖRE İMAM DÖVMENİN SUÇU YOKMUŞ

Haber7.com yazarı Serkan Üstünerköşe yazısında İzmir'de yaşanan menfur hadisedeki çarpıklığı ve çift taraflı kararı yazdı. 15 Temmuz ihanet gecesinde kendini bilmez bir grubun cami basıp, imamı dövdükten sonra mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Üstüner, suçu sabit olanların serbest kalmalarının bir hukuk rezaleti olduğunu kaleme aldı.

HUKUK DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR Mİ?

Türkiye: Laik, sosyal bir hukuk devletidir. Anayasadaki tanımına baktığımızda böyle bir ibareyle karşılaşıyoruz.

Bizi en çok ilgilendiren kısmı olan hukuk, farklı durumlarda başka türlü mu tezahür ediyor peki?

Geçen haftalarda gündemi bir hayli meşgul eden ‘Otobüste hemşireye saldırı’ olayı tazeliğini hala koruyor.

İSTANBUL'DA YAŞANAN HADİSE

Ruh hastası bir manyak, otobüste şort giydi diye bir kadına fiili saldırıda bulundu. Toplumun huzuruna yönelik belki de tertiplenmiş bir plandı. Şizofren olduğu söylenen şahıs yakalandı ve yargı önüne çıkartıldı. Önce serbest kalsa da olması gereken oldu ve bu alçak saldırıyı gerçekleştirdiği için tutuklandı.

Tüm siyasi partiler hemşire kızımıza sahip çıktı ve toplum olarak birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu zamanda herhangi bir provokasyona geçit verilmedi ve konu kapandı.

İmamı dövenler neden serbest kaldı?

Şimdi de aynı olayın bir başka versiyonuna bakalım: 15 Temmuz ihanet gecesinde boynu tasmalı FETO'cü alçakların darbe görünümlü işgal gecesinde tüm Türkiye’de selalar yükseldi arşa. O gece sela ve tekbir en etkili ateşli silahları yerle yeksan etti.

İzmir’in Torbalı ilçesinde imam da diğer tüm din görevlileri gibi sela okudu.

Derken 23 kişilik şortlu, milletin kutsallarını düşman belleyen bir grup camiyi bastı.

CHP'Lİ VEKİLLER ZANLILAR İÇİN MAHKEMEDE

İmamı dövdüler ve en büyük kutsallarımızdan biri olan camiyi tahrip ettiler. Darbe girişimi sonrası ortaya çıkan bu görüntüler neticesinde devlet, din ve millet düşmanı bu şahıslar hukuk önünde hesap vermek üzere mahkemeye çıktılar. Mahkemeye ilk gelenler CHP'li vekillerdi. Tabii ki dövülen imamın yanında olmak için değil. Bu saldırganların yanında durmak için. Ne de olsa kendi seçmenleri ya desteklerini gösterecekler!

NEREDEYSE İMAM VE CAMİ SUÇLU OLACAKTI

Darbe destekçilerinin savunmalarına bakıyorsunuz: Neredeyse dövülen imam ve yağmalanan cami suçlu çıkacak. Neymiş efendim psikolojileri bozukmuş da, bilmem neymiş de sizin zihniyetiniz kirli. Kodlanmış beyniniz bu topraklara ait değil. Tavrınız gavurdan yana. Bu milletin bir ferdi değilsiniz.

HUKUK GARABETİ

Şimdi gelelim bu hukuk garabeti kararı verenlere:

Bir defa cami basarak milletin manevi değerlerine saldırı var. İmam ve müezzini tartaklayarak savunmasız bir şahsı ve aynı zamanda devlet memurunu darp etme suçu sabit.

Bunlarla beraber Türkiye Cumhuriyet'ini ortadan kaldırmak suçuna yardım yapılmış. Tüm bu suçların neticesinde bu kişiler nasıl tutuksuz yargılanırlar?

İZMİR'DE BAŞKA İSTANBUL'DA BAŞKA HUKUK

Savcılar derhal bu olaya müdahale etmeli ve bu millet düşmanları gerekli cezayı çekmelidir. Belki 10 yıl yatarlarsa psikolojileri düzelir.

Benzer iki olay. Biri şortlu bir kadına saldırdı ve hak ettiği cezayı aldı. Diğer bir şortlu, müezzini dövdü ve serbest kaldı. Ne diyordu anayasamız Türkiye laik, sosyal bir hukuk devletidir. Nasıl bir hukuk ki: İzmir’de başka, İstanbul’da başka işliyor.

serkan.ustuner@haber7.com

twitter: sustuner

  
416 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret456198
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ