• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

HER CAMİ BİR REHABİLİTASYON MERKEZİDİR

    Camilerimiz artık günde beş vakit namazların kılındığı ibadet mahalli olmaktan başka toplum'un yararına diğer hizmetler vermeye başladı.

    Peygamber  (sav) efendimiz zamanında da değişik işlevleri olan Camilerimiz ne yazık ki son zamanlar da sadece beş vakit namaz'ın kılındığı ve kapısına diğer vakte kadar kilit vurulan bir mekan olmuştu.

   Hamdolsun mevlaya artık bu uygulamalar değişiyor Camilerimiz toplum'un her alanında hizmet vermeye başlıyor.Bunlar dan bir taneside İzmir/Buca Eyüp Sultan Camii ve o Caminin Din Gönüllüleri olan İmam-Hatip,Mehmet Öcal ve Müezzin Kayyum Kasım Türkhan.

   Sendikamız Üyesi de olan  İmam Hatip MEHMET ÖCAL şöyle dedi;"Namaz aralarında sağda solda boş vakti öldürmek yerine mahallemizde bulunan yaşlılarımız,yoksullarımız,kimsesizlerimizle ilgileniyor,onların hayata yeniden bağlanmalarına çalışıyor onları rehabilite ediyoruz.Cami etrafında bulunan yoksul kimseleri tesbit edip yine gerek Cami etrafında ve gerekse diğer yerlerde bulunan zengin kardeşlerimizden aldığımız yardımları onlar ulaştırıyoz.

   Engelli vatandaşlarımızı tesbit edip onlara da ortopedik malzemeleri temin edip toplum'a karışmalarını sağlıyoruz.

   Müezzin Kasım TÜRKHAN'da aynı görüşleri dile getiriyor;"Bizler sabah erkenden kalktığımız zaman sadece namaz vaktini beklemiyoruz ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize yardımcı olmak için zamanımızı bie çok tasarruflu bir şekide harcıyoruz.Huzur evi sakinleri bizi dört gözle bekliyor evlatlarının kendilerini ziyaret etmiş gibi bir sevince boğuluyorlar.Onların bu sevinci ve mutluluğu bizi çok sevindiriyor.Bizlere ve onlara yardım eden vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz" Dedi.

   İZMİR DİYANET-SEN CAMİASI OLARAK HER İKİ KARDEŞİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDER DAHA NİCE BAŞARILARA İMZA ATMALARINI TEMENNİ EDERİZ. 1826 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret453963
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ