• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

.

Sözleşmeli Çalışan kamu Personelinin sıkıntılarından bir tanesi de hiç şüphesiz kullanamadığı izinlerin o yıl bitiminde yanmasıydı. Halbuki diğer çalışanlar kullanamadıkları izinlerini bir daha ki yıl kullanıyorlardı. Burada yine bir ayrım yapılıyo

    Sözleşmeli Çalışan kamu Personelinin sıkıntılarından bir tanesi de hiç şüphesiz kullanamadığı izinlerin o yıl bitiminde yanmasıydı. Halbuki diğer çalışanlar kullanamadıkları izinlerini bir daha ki yıl kullanıyorlardı. Burada yine bir ayrım yapılıyordu. Gerekçe ise sadece sözleşmeli  olunmasıydı .

   Fakat bu gün yeni bir düzenleme yapıldı,  artık sözleşmeli personelde yıllık kullanamadıkları izinlerini bir dahaki yılda kullanacaklar. Milletin ümidi ve iftiharımız olan Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla Resmi Gazete de yayımlandı.

   Söz konusu kararda "Ekli 'Kamu Personeli Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasın Dair Esaslar'ın yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası gereğince karar verilmiştir" denildi.

   Hakikaten büyük bir sıkıntıydı hele şu Salgın döneminde gece gündüz sahada olan çalışanlarımız izinlerini dahi kullanamadılar.  Bu yaraya bir merhem oldu. İnşallah Kadro bekleyen çalışanlarımıza kadro müjdesi de bekliyoruz o’da gelecektir.

22 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret456201
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ