• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

.

İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik bir açıklama yaparak; “Eşcinsellerle ilgili olarak, İzmir Bölge idare Mahkemesinin verdiği karar bizi üzmüştür”. Dedi.

   İzmir Bölge İdare Mahkemesinin Eşcinsellerle ilgili verdi karar bizi üzmüştür.

      İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik bir açıklama yaparak; “Eşcinsellerle ilgili olarak, İzmir Bölge idare Mahkemesinin verdiği karar bizi üzmüştür”. Dedi.

     Toplumun temeline dinamit koyan lgbti (Homoseksüel) sapkınların, Ahlaksızların sözde “onur yürüyüşleri” İzmir Bölge idare mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.  Biz buna çok incindik.

   Toplumsal ve bireysel Ahlak gerçeğinin, gerek bireysel gerekse toplumsal hayatta önemli bir yer ve işleve sahip olduğu tartışmasızdır.

   Ahlak olgusunun hukuksal alana genel ahlak olarak taşınması ve hak ve özgürlüklerin sınırlandırılması demek olmayıp toplumsal Ruh sağlığını ilgilendirdiği için keyfi bir uygulama da değildir.

   Çünkü,  genel Ahlak kavramının, Genel ve Sosyolojik açıdan farklı şekillerde yorumlanması da mümkün değildir.. Ayrıca toplumsal bir değer yargısını içermekte olduğundan, minimal kişisel değerlendirmelerle farklı sonuçlara varılarak Genel Ahlak prensiplerini bozamaz. Toplamsal alanda insanların Ruhi yönden rahat etmesi ve huzurlu bir ortamın oluşmasında etkili olan böylesi önemli olan bir kavramın korunması lazımdır.

Ayrıca Türk Ceza Kanununda da toplumun Ahlakını bozan hal ve hareketler de belirtilmiştir. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun “Topluma Karşı Suçlar” başlıklı Üçüncü Kısmının, Yedinci Bölümünde “Genel Ahlaka Aykırı Suçlar” düzenlenmiştir. Buna göre; “Hayasızca Hareketler”, “Müstehcenlik”, “Fuhuş”, “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama” ve “Dilencilik” genel ahlaka aykırı suçlar olarak nitelendirilmiştir.

  Ülkemizde de maalesef toplumun temeline dinamit koyan bireyin, ailenin ve toplumun ahlakını bozan ahlaksız lgbti derneğine mensup olanlar 2019 yılında İzmir’de yapacakları “sözde onur yürüyüşüne” İzmir Valiliği izin vermemişti. İzmir idare mahkemesine giden sapıklar mahkemenin ret vermesiyle İstinafa gitmişlerdi.

   Ne yazık ki, İzmir bölge İdare mahkemesi bu sapkınların yürüyüşlerinde haklı olduklarına karar vererek bu yasağı ortadan kaldırmıştır. Sapkınlar, Fıtraten Ahlaklı yaratıldıkları halde sonradan bozulan bu bozguncular çok sevinmiş, fakat Yaratılışın ahlaki değerlerini muhafaza eden ve toplumun sahip olduğu Ahlaki değerlere sahip çıkan bizlerde mahkemenin verdiği bu karara çok üzüldük.

   Elbette ki herkesin dini kendisinedir. Fakat bu temiz toplumun Ahlaki değerlerini yok etmek isteyen bu sapkınlara da izin verilmemeliydi. Yaratılışa uygun bir şekilde hareket etmeyen ve haram yollara tevessül edenler, toplumun temeline dinamit koyacaklardır. Bunların yaptığı bu kural dışı davranışlar sonucu toplumun huzuru bozulacak ve yine mahkeme kapıları aşındırılacaktır.

   İncindiğimiz bir başka nokta da ;

SAPKIN VE SAPIKLARA SERBESTLİK VERİLİP BAŞ ÖRTÜSÜNE SALDIRIYA KOMİK BİR CEZANIN VERİLMESİDİR.

   12 Kasım 2019 tarihinde Beşiktaş’ta yürüyen bir hanım efendinin başörtüsünden dolayı, bir tokat atması neticesinde mahkeme tokat atan hanıma “kasten yaralama” suçundan  2000 lira gibi komik bir ceza vermiş, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan ise berat ettirmiştir.

   Sözde “onur yürüyüşü” yapan sapkınları bu hareketlerinden dolayı kınıyoruz, Hiç kimse bu toplumun temeline dinamit koymaya kalkışmasın. Onur yürüyüşü yapanlar Onurlu insanların onurlarını düşünsünler. Veyahut Onur ne demektir bunu iyi bir öğrensinler.

   İyi de peki bizi kim savunacak?

 

75 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret456197
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ