• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek sıkıntıya düşerken, Emperyalist, Asalak ve Embesiller Müslümanlar üzerinde güçlerini ve kuvvetlerini denerken, menfaatleri için çekinmeden İslam Ülkelerini işgal edip Müslümanların kanlarını akıtırken H

KANLI NOEL'E ALET OLMAYIN!
İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek sıkıntıya düşerken, Emperyalist, Asalak ve Embesiller Müslümanlar üzerinde güçlerini ve kuvvetlerini denerken, menfaatleri için çekinmeden İslam Ülkelerini işgal edip Müslümanların kanlarını akıtırken Hristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerimizi taksim etmeyelim.

Dinimizde böyle bir geleneğin olmadığını bilerek hareket eden herhangi bir Müslüman, Hristiyanların geleneğine alet olmamalıdır. Hristiyanların İslam beldeleri üzerinde hayata geçirmeye çalıştığı tuzakları bilerek adım atmalıdır. Kandan beslenenlerin gününe meze olmamalı, ekonomik sömürülerine alet olunmamalıdır.

İslam’i geleneklere göre yaşayan bir ülkede, abartılı ışıklandırmalarla, abartılı yeme içmelerle, Noel gecesini geçiren bir birey, İslam ülkelerindeki Müslüman kardeşlerinin içerisinde bulunduğu durumu göz önüne getirmeli, kendisi burada zevk ve sefa içerisinde iken Müslüman bir kardeşinin bir parça ekmeğe veya bir bardak suya muhtaç olduğunu unutmamalıdır.
Bugün Suriye’de yaşanan drama, Libya da ki oldu bittiye getirilmek istenen duruma ve yanı başımızda ki gerek Hain ve zalim Amerika ve gerekse Ortadoğu’nun Şeytanı İsrail’in yardımlarıyla kurulmak istenen bir terör devletine göz yummayan Türkiye, Noel gecesi adıyla anılan israf gecesinde ruhuyla tezat’a düşmemelidir.

Avrupa’da İslam’a ait mabetler tek tek kapatılırken, Camiler saldırıya uğrayıp Müslümanlar baskı altına alınırken, Müslümanlık fobik bir yaklaşım olarak dünyaya pazarlanırken, “Her Müslüman terörist değildir ama her terörist Müslümandır” algısını dünyaya aşılarken, Müslüman kanlarıyla Batı beslenirken, bizden olmayan bir eğlence şeklini kutlayan her bir Müslüman, Hristiyanların kahkahasına eşlik etmiş,
Onların emperyalist tuzaklı mahsullerine ve sevinçlerine ortak olmuş demektir.

Unutmamalıyız ki Gözyaşı ve Ölüm kilometrelerce ötelerden Emperyalist dünyanın bir savaşı olarak Müslümanlar üzerine yağdırılmıştır.
Bugün yapmamız gereken Müslüman kardeşlerimize elimizi uzatmaktır. Bugün yapmamız gereken bizim bizden başka dostumuzun olmadığını dünyaya tekrar ilan etmemizdir.
İslam Ülkesi olarak Dünya’da varlığını sürdüren Türkiye’nin iç dinamiklerini şekillendirmeye çalışan piyango, şans oyunları gibi haram örgütlere asla ve asla tevessül edilmemelidir. Milyonların ahını alarak milyonlara sahip olan insanların dramları ortadayken, Dinimizin haramlarından sayılan bu kolay zenginlik kılıfı ret edilmelidir.

Bir Yılı daha acısı ve tatlısıyla geride bıraktık. Bu demektir ki menzile bir yıl daha yaklaştık ve ömür sermayemizden 1 yıl daha ziyandayız. Gelin bu yılın sonunda İnsanı dünyada mutlu ve ahirette de huzurlu edecek bir şey yapalım. Muhasebe… Aklımızı, fikrimizi, zikrimizi ve şükrümüzü kısaca kendi kendimizi muhasebe ve murakabe edelim. Acaba 1 yılda neler yaptık, Kar mı, zarar mı?
    Nail ÇELİK 
İzmir Diyanet-Sen 
2 Nolu Şube Başkanı 


21 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret453964
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ