• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik
İLİM VE İHLASLA YOLA DEVAM

Bundan 22 yıl önce yine böyle sıcak bir Ağustos ayında kuruluşunu gerçekleştiren sendikamız bu gün şükürler olsun büyük bir başarı ve istikrarla yoluna devam etmektedir.

14 Temmuz 2020’de gerçekleştirdiğimiz Olağanüstü Genel Kurul seçimleri sonucu delegelerimizin desteği ve takdiri ile Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Diyanet-Sen Genel Merkezi’nde görevime başladım. Beni böyle bir göreve layık gören delege kardeşlerime ve tüm Diyanet-Sen teşkilatına teşekkürlerimi sunuyorum. Yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyük. 22 yıldır Diyanet-Sen teşkilatında görev yapmış bir kardeşiniz olarak bundan sonrada elimizi gerektiğinde bedenimizi taşın altına koyarak hizmete devam edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

Diyanet-Sen hem üye sayısı oranı bakımından, hem de yetkili olduğu iller bakımından Türkiye geneline hitap eden örgütlü dağılımı ile dikkat çekmekterdir. Diyanet-Sen Karadeniz'de olduğu kadar Akdeniz'de de vardır. Doğu   Anadolu'da   olduğu   kadar   Batı'da   da   vardır. Bayburt'da   olduğu kadar   Konya'da,   Malatya'da   olduğu   kadar   Bursa'da   vardır. Bu, Diyanet-Sen’in Türkiye'nin tümünü kucaklayabilecek bir potansiyelin göstergesidir. Ülkemizin en örgütlü teşkilatına sahip bir sendika olarak alanımızda her zaman en iyi olmak ve teşkilatımızı sürekli aktif ve motivasyonunu yüksek tutmak için ekip çalışmasının, ortak aklın son derece önemli bir gösterge olduğunu biliyoruz. Unutmayalım ki; Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz. Bu yeni dönemde ekip çalışması ile kurumsal verimliliğimizi daha da artıracağız. Problemlere doğru teşhis koyup çözüm üreteceğiz. Sürekli teşkilatımızla iletişim halinde olacağız ve bilgi paylaşacağız. Bir araya gelmek bir başlangıçtır. Bir arada kalmak bir ilerlemedir. Bir arada çalışmak ise başarının ta kendisidir.

Yaban kazlarını bilirsiniz. Göç eden yaban kazlarının havada süzülürken "V" şeklinde bir formasyonla uçtuklarını görmüşsünüzdür... Bilim adamları kazların neden bu şekilde uçtuklarını araştırmışlar araştırma sonucunda şu verilere ulaşmışlar; "V" şeklinde uçulduğunda, uçan her kuş kanat çırptığında, arkasındaki kuş için onu kaldıran bir hava akımı yaratıyormuş. Böylece "V" şeklinde bir formasyonda uçan kaz grubu, birbirlerinin kanat çırpışlar sonucu ortaya çıkan hava akımını kullanarak uçuş menzillerini % 70 oranında uzatıyorlarmış. Yani tek başına gidebilecekleri maksimum yolu grup halinde neredeyse ikiye katlıyorlarmış. Rabbimin yarattıklarında ibret alanlar için çok büyük hikmetler vardır.

Diyanet-Sen hiç şüphesiz ülkemizin en teşkilatlı sivil toplum örgütlerinden birisidir. Tüm il ve ilçelerimizde örgütlü durumdayız. Bu büyük organizasyonu gelişi güzel idare etmek mümkün değildir. Aylık, 6 aylık , yıllık ve 4 yılık planlarla teşkilat çalışmalarımızı belirli aralıklarla ve bir plan program çerçevesinde yürütmek zorundayız. Gücümüze güç katmanın bir diğer yolu da planlı ve programlı çalışmaktır.

Bir diğer husus bilgi ve bilimin ışığında işleri yürütmektir. Çünkü biz yaptığımız işi en güzel ve en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Çünkü biz işimizi ilme yani şartlarına uygun ve ihlasla yapmak istiyoruz. İhlas, yalnız Allah rızası için yapmak demektir. Bir kimsede ilim veya ihlastan biri yoksa yapılan iş kıymetsizdir.

Büyüklerimiz, (Amelsiz ilim vebal, ilimsiz amel sapıklıktır) buyurmuştur. İyi iş demek, ilim ve ihlasla yapılan ve ahirette faydası görülen iş demektir.

Yeni bir başlangıçla “Bismillah” dediğimiz bu yolda yeni Türkiye modeline uyan duruşumuzla yarını inşa etmek adına atılan bütün adımlarda söz hakkına sahip olan sendikamızın geleceğe emin adımlarla yürüyeceğinden hiç kukunuz olmasın. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

  
40 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam181
Toplam Ziyaret464811
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ