• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts

ANA SAYFA

 
  Teşkilat çalışmaları kapsamında Siirt’te bulunan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Biz varlığımızı bir olmaya, diri olmaya, iri olmaya borçluyuz. Birlik ve beraberliğimizi korumaya borçluyuz.
  Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, İsrail Parlamentosundaki (Knesset) yasama komisyonunun, ezanın hoparlörlerden okunmasının yasaklanmasına ilişkin yasa tasarısını onaylamasına sert tepki gösterdi.
  8 Şubat tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ekinde yer alan listelerle 4 bin 464 kamu görevlisinin ihracına, 17 kamu görevlisinin ise göreve iadesine yönelik işlem yapıldı.
  Fırat Kalkanı Harekatında şehit düşen iki askerden birisi olan Ordu'nun Akkuş ilçesinden Astsubay Kıdemli Çavuş Yahya Efiloğlu’nun şehadet haberi İzmir’deki ailesine ulaştı.
  ​Batı Afrika ülkesi Gana’da Ahmet Yıldız Külliyesi kuruluyor. Cami İmamlarına gerekli İslami bilimleri öğretmek üzere Gana’da Medine Baces Davut-Ahmet Yıldız Külliyesi kuruluyor.
Arşiv >>  
Toplumun liderleri olarak ifade edilen din görevlilerinin dış kapının dış mandalı olduğunu göstermeye çalışan laiklik rüzgarına ne yazık ki eşlik etmeye çalışan cahil bir kesim var.
Büyük bir geçmişimiz var. Konuşmaya başladığımızda Selçukludan tutup Osmanlı'ya kadar övgüyle bahsettiğimiz büyük değerlerimiz var.
09.10.2016
09.10.2016
Haber7.com yazarı Serkan Üstüner köşe yazısında İzmir'de yaşanan menfur hadisedeki çarpıklığı ve çift taraflı kararı yazdı. 15 Temmuz ihanet gecesinde kendini bilmez bir grubun cami basıp, imamı dövdükten sonra mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Üstüner, suçu sabit olanların serbest kalmalarının bir hukuk rezaleti
Toplum açısından son derece önemli olan camiler ve din görevlilerinin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekmek, onların gerçek işlevini ortaya koymak, sıkıntılarını dile getirmek ve çözüm önerileri sunmak, camilerin daha işlevsel hale gelmesini sağlamak gibi ihtiyaçlar “Camiler ve Din Görevlileri” haftasının kutlanmasına zemin hazırlamıştır. Toplumsal bir ihtiyaçtan doğan Camiler ve Din Görevlileri Haftası 1986 yılından beri 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanmaktadır.
05.10.2016
30.09.2016
 4  ...

YURDUMUZ'DAN HABERLER

11

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret331044
ÜYELİK

DİYANET TV
CANLI İZLE


SİTE MENÜSÜ