• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

ANA SAYFA

24 Kasım günü ülkemizde 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu günün amacı dünyanın en özel ve anlamlı mesleklerinden birinin mensuplarına yılda bir kez bile olsa vefa borcumuzu ödemek, kendi günlerinde daha çok dikkate alınacağı düşüncesiyle sorunlarını dile getirmektir.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve beraberindeki heyet 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ek ödeme yönüyle oluşturduğu mağduriyetlerin giderilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i ziyaret etti. Ziyarette Diyanet-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır da hazır bulundu. Gündoğdu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, toplu sözleşme masasının konusunu teşkil eden ek ödemenin KHK ile düzenlenmesinin doğru bir yaklaşım olmadığını, 2008 yılında uygulamaya konulan ek ödemenin toplu görüşme ürünü olduğunu, 666 Sayılı KHK ile iyi niyetli düzenlemeler hayata geçirilmekle birlikte ek ödemeye ilişkin bütün taleplerinin karşılandığı bir düzenleme oluşturulamadığını kayde
24.11.2011
21.11.2011
Aslında ne kadar sır denebilir bilinmez çünkü olayların gelişimin zaten bu olguyu tahmin ettiriyordu. Son yıllarda açıklanan Genelkurmay ve Emniyet arşiv belgeleri de olayı gerçekleştirenlerin esrarkeşler olduğunu ortaya çıkartmıştı.

Ama derin komplo şimdi isim verilerek açıklanmış oldu.

Geçen hafta sonu Makedonya ve Kosovada"ydım. Rehbere sordum; Balkan ne demek?

Rehberimiz espri ile cevap verdi. Hani, sıcak kanlı, soğuk kanlı insanlar var ya, işte bunlar da bal-kanlı insanlar..

Hemen ekledi, “Burada yaylaya çıkma” ya da “dağa çıkma”, “Balkana çıkma” şeklinde telaffuz ediliyormuş.. Yani bizdeki balkona çıkma gibi bir şey.

Balkanlar yüksek dağlardan oluşan bir coğrafya. Ovaya tepeden bakıyorlar..

20.01.2012
29.11.2011
... 125 ...

YURDUMUZ'DAN HABERLER

11
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret456200
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ