• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org

ANA SAYFA

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü tarafından beşincisi düzenlenen Dini Yayınlar Kongresi Ankara Dedeman Hotel’de başladı.

Kadın Konulu Dini Yayınlar ana teması çerçevesinde düzenlenen ve üç gün sürecek olan kongrenin açılışına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katıldı.

2012 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile UMRE mevsimi başlıyor.

Önceki yıllarda olduğu gibi 2012 yılı umre ücretlerini de asgari düzeyde tutmaya özen gösteren Diyanet İşleri Başkanlığı umre turları ile ilişkin ücretler Suudi Arabistan’daki şartlar ve uçak bilet fiyatları belirlendikten sonra açıklanacaktır.

03.12.2011
01.12.2011
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Moskova’da Tarih: 30.11.2011 Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill’in resmi davetlisi olarak Rusya’nın başkenti Moskova’ya giden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuttin’i Moskova Büyükelçiliği Konutu’nda kabul etti.
Asırlardır yüreklerimizi sızlatan, bağırlarımızı yakan bu elim hadise, Efendimizi ve O’nun Ehl-i Beyti’ni seven başta milletimiz olmak üzere bütün müminleri, derinden yaralamış, kalpleri incitmiştir. Kültürü, mezhep ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin acılara gark etmiştir.

Nitekim Kâzım Paşa ümmetin bu ortak hüznünü, şu dizelerinde gayet anlamlı bir şekilde dile getirir;

“Düştü Hüseyn atından sahrâ-yı Kerbelâ’ya Cibril var haber ver, sultân-ı enbiyâya…”

01.12.2011
01.12.2011
... 121 ...

YURDUMUZ'DAN HABERLER

11
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret434324
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ