• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik
FETÖ CASUSLARININ "CASUS İMAM" OYUNU
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Avrupa ülkelerinde görev yapan DİTİB’e bağlı din görevlileri üzerinden İslama fobi çalışmalarının devam ettiğine dikkati çekerek “Bir çok Avrupa ülkesinde görev yapan Türk din görevlileri üzerinden İslam dünyası hedef haline getirilmek isteniyor. Bütün bunlar İslam’ı itibarsızlaştırma çabalarıdır” dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar teşkilat çalışmaları kapsamında bulunduğu Siirt’te gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Gazetecilerin Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde DİTİB’e bağlı görev yapan din görevlilerinin casuslukla suçlanmaları konusundaki sorularını değerlendiren Bayraktutar, “Avrupa’daki İslama fobi çalışmaları neticesinde Avrupa’nın din görevlileri üzerinden İslam’ı itibarsızlaştırma çabasında olduğunu görüyoruz. Batı Türk din görevlileri üzerinden İslam dünyasını hedef haline getirmektedir. Türkiye’yi ve Türkiyeli Din görevlilerini düşman ilan eden FETÖ’nün Avrupa’daki din görevlilerini casus ilan eden çalışmaları kinlerinin bir yansımasıdır. Bu güne kadar dini kullanarak toplum vicdanında telafisi mümkün olmayan yaralar açan, İslam’ın hırsızlığını yapan FETÖ, Avrupa’daki iş birlikçileri ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığımızın görevlendirdiği din gönüllülerini hedef almaktadır. Hakiki İmam casus olamaz, olsa o minbere çıkamaz. Din görevlisinin vicdanı ve merhameti yeryüzünün duasıdır. Yıllarca maske takarak İslam’ın hırsızlığına soyunan FETÖ ve havarileri, tecrübe ettiği konuları hakiki imamlar üzerinden yaftalayarak gerçekleştirmek istiyor. Görünen o ki Avrupa’da görev yapan din gönüllüsü kardeşlerim arı kovanına çomak sokmuşlar ki onlara karşı bu saldırı dilini kullanıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

  
336 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret456369
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ