• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik
YENİ DÜNYA DÜZENİ VE İSLAM

Toplumun liderleri olarak ifade edilen din görevlilerinin dış kapının dış mandalı olduğunu göstermeye çalışan laiklik rüzgarına ne yazık ki eşlik etmeye çalışan cahil bir kesim var.

Laiklik ve demokrasi ifadelerinin içini doldurmak yerine, laikliği ve demokrasiyi islamın birer panzehiri olarak gösteren üst aklın yaptıkları anlaşılır değil.

Cumhuriyet döneminden bu yana, batı hayranlık duyulacak ülkeler nazarıyla ele alınırken, nerede bir müslüman varsa, barbar, cahil, karakterden yoksun gösterilmek istendi.

Bu kurku üst aklın hegemonyasından başka birşey değildi. İslama yapılacak saldırıyı direk Kuran ve hadise dayandırmak üst akıl için bir intihar olurdu, bu sebeple üst akıl yerine, islamı temsil eden, temsil makamlarını itibarsızlaştırmak istendi.

Bunu iki cümleyle açıklaya biliriz; hedef olarak gösterilen Kuran, hadis hiç kimseye gerek duyulmadan kendisini ispatlar niteliklere sahiptir. Fakat temsil makamı denilen alanların suistimal edilme durumları, fitneleştirme durumları, mümkünü olan bir yaklaşımdır.

Onlarca yıl üst aklın niyeti saman altından su götürür derecede gizli ve sinsi planları beraberinde getirdi. Kurgulanmış cemaat ayaklarıyla terör örgütleri oluşturuldu, din yeni dünya düzeninde en çok yara alan bir alan haline getirildi.

Dindar, dinci, inançlı gibi kavramlar birer öcü olarak gösterildi, islamın temsil makamı olduğunu söyleyenler üst aklın kurgularını psikolojik bir harbe çevirerek, kendi menfaatleri doğrultusunda dini, insanı, dünyayı malzeme yapmaya çalıştı.

Bugün yapılan bu saldırılar halen devam etmekte. Sırf islamın birer temsilcisi oldukları için dövülen imamlar bu resmî netleştirir nitelikte. Bugün İzmir'de yaşanmış bir olay katedral kiliselerinde darbeye karşı hayır Çan'larını çalmaya çalışan bir papaza yapılsaydı, Türkiye inanç ve değerler yoksunu bir ülke olarak anayasa mahkemelerine kadar taşınırdı...

Bu sebeple daha duyarlı, daha sahiplenen bir meslek alanı için minnete, yardıma ihtiyaç duyulmayacak nitelikte çalışmalar yapmalıyız.

Dünya din görevlilerini bu kapının dış mandalı olarak gösterse de, o kapıdan içeri girmek için din görevlisine ihtiyacı olduğu muhakkak.

Saygı ve sevgiyle...

  
534 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret456200
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ