• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts


DİYANET VE VAKIF HİZMETLERİ MÜZAKERE MASASINDA

​4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine hizmet kolları tekliflerinin müzakere edilmesi ile devam edildi. Toplantıda Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolu ile ilgili teklifler konusunda sunum yaptı.

​4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine hizmet kolları tekliflerinin müzakere edilmesi ile devam edildi. Toplantıda Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolu ile ilgili teklifler konusunda sunum yaptı.

4.Dönem Toplu Sözleşme süreci kapsamında görüşmeler, hizmet kolları komisyon çalışmalarının ardından, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı, Diyanet-Sen, Bem-Bir-Sen, Enerji Bir-Sen, Birlik Haber-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Kültür Memur-Sen tekliflerinin müzakeresiyle devam etti. Böylelikle geçtiğimiz hafta boyunca süren hizmet kolları komisyon toplantıları neticesinde oluşturulan raporların ardından müzakere sürecine geçilmiş oldu. Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’nun başkanlık ettiği oturumda, Kamu Görevlileri Sendikalarına ise Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlık etti.

Oturumda, 11 hizmet kolunun tümünde yetkili olan Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların genel başkanları ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı bürokratları da hazır bulundu. Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolundaki teklifleri ile ilgili sunum yaptı. Toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Cebrail Yakışır, Mehmet Yaman, Hacı Bayram Gür ve Hukuk Müşaviri H. Muharrem Mankır da katıldı.

Memur-Sen’den Helal Sertifikalı Dondurma İkramı

Memur-Sen toplantıda, helal gıda sertifikalı dondurma ikramında bulundu. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’nun da bulunduğu oturumda, Memur-Sen’in teklifleri arasından bulunan “Helal gıda sertifikalı” ürünler kullanılması şartının gerekliliğine değindi.

4.Dönem Toplu Sözleşme teklifleri arasında, memurlara verilen öğle yemeklerinde ‘Helal gıda sertifikası’ şartı uygulanmasına yer veren Memur-Sen, hizmet kolları tekliflerinin müzakere edildiği toplantıya, helal gıda sertifikalı dondurma ikramında bulundu. İkram masada şaşkınlığa sebep olurken, Yalçın, konuya ilişkin açıklamada bulunarak, “Helal gıda sertifikalı” ürünler kullanılması şartının gerekliliğine değindi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   102 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret389315
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ