• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts


2 NOLU ŞUBE BAŞKANI NAİL ÇELİK'TEN TGRT VE OSMAN ÜNLÜ'YE SERT TEPKİ

İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik; TGRT Televizyonu ve sözde İlahiyatçı olan Osman Ünlü’ye yaptığı skandal ifadelerden dolayı sert tepki göstererk şöyle dedi;

DİYANET-SEN İZMİR 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI NAİL ÇELİK TGRT VE SÖZDE HOCA OSMAN ÜNLÜ’YE SERT TEPKİ

İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik; TGRT  Televizyonu ve sözde İlahiyatçı olan Osman Ünlü’ye yaptığı skandal ifadelerden dolayı sert tepki göstererk şöyle dedi;

 “ Camileri kilise ve Kerhane sözcükleri ile beraber telaffuz eden ve  son zamanlarda Diyanet ve Diyanet İşleri başkanlığı aleyhinde yayınlar yapan TGRT ve o’nun sözde hocası Osman Ünlü ne yazık ki milletimizi incitmiştir.

   Camilerimizi her yaştan insanları bir araya toplayan ve kaynaştıran Kabe’yi muazzama’nın birer şubeleridir. Camilerimizde Hz. Haan ve Hz. Hüseyin Efendilerimizin çocuk izleri var. Efendimizin minberinde çocukların ayak izleri varken, sözde hoca’nın “bunlar Camileri oyun alanına çevirecekler ve ileride kerhaneye döndürecekler, bunlar  tasavvuf musikisi adıaltında kilise ye benzetmeye çalışıyorlar” demesi çok büyük bir yanlıştır.

Bu mübarek aylarda televizyon programlarına çıkıp halkı bilgilendirmeye çalışan ilim adamlarının İslami hassasiyetleri hatırlatmaya çalışması Diyanet camiası olarak bizleri memnun etmektedir.

İlim paylaştıkça çoğalır diyen bir ümmetiz.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Çocuk Dostu camiler projesini hayata geçiren Prof. Dr. Mehmet Görmezi eleştiren Türkiye Gazetesi Yazarı Osman Ünlü, TGRT Haber’de skandal açıklamalar yapmıştır.

Camilerde çocukların oyun oynamasının caiz olmadığını savunan Osman Ünlü ibadethanelerimizi ‘kerhaneye’benzetmiştir.

Cami ile kerhaneyi aynı cümle içerisinde kullanan Osman Ünlü ‘nün  ilmi manada köhnemiş, İslam mabetlerini aşağılamaya çalışan, rencide etmeye çalışan fikri yapısının, ilim adamlığı vasfına yakışmadığı ortadadır.

Bu güne kadar, camiye gelenleri itmek, rencide etmek, camiden soğutulan gençlerin müsebbibi olmak, bu tarz düşünce içerisinde olanlar yüzündendir. Oysaki MEVLANA; “ Ne olursan ol! Kim olursan ol  yine Gel” demektedir.

Görüyoruz ki  Çocukları camide istemeyen kaldırım vaazcıları, İslam’ı anlatmaya soyunmuş!!!

Oysaki sırtında Hasan ile Hüseyin, secdeye giden, kalbi çocuk,  yüzü çocuk peygamberin ümmeti olduğumuzu unutmuş!

İslam’ın, imanın kalpte olduğunu unutarak yıllarca dış görünüşlerinden dolayı gençlerimizi öteleyen, camilerimizde hor gören bu insanlar yüzünden, nice gençler heba olmuş.

Anlaşılan o ki, sıra çocuklara gelmiş.

Ama orada bir durun!

 Sizin köhnemiş beyinlerinizde, çocuk sevgisi nasıl yorumlanıyor bilemeyiz ama bizim bütün camilerimizde çocuklarımız, gençlerimiz dokunulmazdır!

Çocuklarımızın hafızalarında kötü bir iz bırakacak şekilde müdahalelerde bulunacak olanlar, cami adabı ile çocuk sevgisini karıştıracak olanlar, teravihlerini namazlarını evlerinde kılsınlar!

Bugün  derdi din olanın çocuklardan rahatsız olmaması lazım.

Öyle anlaşılıyor ki asıl, meselenin çocuklar olmadığı, hazımsızlığın sebebinin tekelci, tek bayici, tek şubeci din işletmecisi olmak istenmesidir.

sizin derdiniz üzüm yemek değil, derdiniz bağcıyı yerinden indirmektir.

Birilerine karşı duyulan hazımsızlıktan dolayı, camileri kerhanelere benzeten Osman Ünlü gibilerin, hadlerini bilmesi ve kendine gelmesi lazım!

Günümüzde sayısız hizmetlerle, Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaptıklarından nasiplenmemiş olanlar, saldırı dili yerine, edeb ve adabı iyi bilmeli ve ona göre Cami ile diğer mekanları iyi ayırt etmelidirler.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi,  Diyanet İşleri Başkanlığımıza, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Mehmet Görmez’e, Camilerimize, Mabetlerimize, Din Görevlilerimize,  Dokundurtmayız!  TGIRTI  ve Osman hocası bunu böyle bilsin.

Bu konuda ayrıca Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağımıza buradan bildirmek istiyorum” dedi.

 

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1119 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret386517
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ