• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

BAYRAKTUTAR: KERBELA'DAN ÇIKARILACAK ÇOK DERS VAR

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Muharrem Ayı’nın ve bu ayın 10. Gününe rastlayan Aşura Günü’nün Müslümanlar açısından önemli bir yere sahip olduğunun altını çizerek bu hüzün gününden çıkaracak çok dersler olduğunu ifade etti.

Aşure günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bayraktutar, “O gün Kerbela’da fitne kazanı kaynadı, Peygamber Efendimizin torunu Hazreti Hüseyin ve çoğu ehlibeytten olan 70 kişi Kerbela’da şehit edildi. Bu büyük acı hala Müslümanların hafızasında tazeliğini korumaktadır. Bu büyük acıdan Müslümanlar olarak çıkarmamız gereken dersler vardır. Aramıza fitne tohumlarının ırkla mezheple atılmaya çalışıldığı şu günlerde ülkemizin ve bölgemizin Kerbela’dan çıkaracağı çok dersler olduğu ortadadır” dedi.

“Kerbela ayrılığın kutuplaşmanın değil haksızlık karşısında direnmenin adıdır” ifadelerini kullanan Bayraktutar “Müslümanlar olarak Kerbelayı çok iyi anlamamız gerekir. Yeni Kerbelalar yaşamamak için bu şarttır. Maalesef bölgemiz yeni Kerbelaların yaşandığı bir coğrafyaya dönüştürülmüştür. Müslümanlar yine Müslümanlar eliyle öldürülüyor. Fitne aynı fitne, Peygamber Efendimizin ayakları altına aldığı cahiliye kabileciliği, ırkçılığı şer odaklar eliyle Müslümanlar arasına fitne sokma aracına dönüştürülmüştür. Bölgemizdeki bu ateş ülkemizi de sıçratılmaya çalışılmaktadır. Her dönem oynanan bu oyuna aklıselimle, ferasetle karşı koyabiliriz. Güzel dinimizin insana verdiği değerle insana ve Müslüman kardeşlerimize yaklaşarak birlik ve beraberlik ile yeni Kerbelaların yaşanmasının önüne geçebiliriz.” Şeklinde konuştu.

Tüm Kerbela şehitlerini rahmet ve minnetle yad ettiklerini ifade eden Bayraktutur, “Vatanı için, hak ve hakikat davası için şehit olan tüm şehitlerimizi de bu vesile ile rahmet ve şükranla anıyor tüm halkımızın ve Ümmeti Muhammedin Aşure Günü’nü kutluyorum” dedi.373 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret453965
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ