• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

'BU ÜLKE DİZ ÇÖKMEZ'

Türkiye hem iç hem de dış oyunlarla eski günlerine geri çekilmek istenirken toplumun farklı kesimlerinden görüşler alan Yeni Şafak gazetesi 'Başka Türkiye Yok' kampanyası başlattı.

Siyaset, sanat, spor, medya ve kültür dünyasından çok  sayıda isim kampanyaya görüşleriyle katılıyor.

İşte farklı kesimlerden isimlerin görüşleri;

Mehmet Görmez: Biz kardeşiz

Ülkemiz zorlu bir süreçten geçmekte, yüreklerimizi dağlayan, birliğimizi ve dirliğimizi hedef alan menfur terör eylemlerine sahne olmaktadır. Öncelikle bu elim saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Terörün din, iman, vicdan, merhamet ve insaniyet tanımayan karanlık yüzünün her hal ve şartta lanetlenmeyi hak ettiğini bir defa daha dile getirmek istiyorum.

Nuri Pakdil: Umut’ yerine ‘Türkiye’ yazsak yeridir

İslâm ülkelerine baktığımız zaman bütün umudun Türkiye'de olduğunu görüyoruz. Yurdumuzun çağ için gereği belli. 'Umut' kelimesi yerine 'Türkiye' adını yazsak yeridir. Çünkü Türkiye, yalnız kendi kendisi için değil, tüm ezilen halklar için de varolmak zorundadır. 

Nail Olpak: Bugünleri de atlatacağız

Devlet, terörle mücadeleyi kesintisiz sürdürürken, vatandaşa da şefkatle yaklaşmalıdır. Teröre sebep olanlar ve sebep verenlerle ilgili, güvenlik ve adli takip neticelendirilerek, gereken ceza ve yaptırımlar mutlaka sağlanmalıdır. Teröre tepki göstermek hem hak hem görevimizdir. 

Osman Nuri Topbaş: Faziletler medeniyeti

Osman Nuri Topbaş, cemaate ait sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

Toplumlar için en büyük tehlike; ihtilâflar, bölünmeler, parçalanmalar neticesinde meydana gelen anarşidir. Müslümanların fitne ve ihtilâflara düşmemeleri için, kardeşlikhukukuna riâyet etmeleri şarttır. Unutmayalım ki Cenâb-ı Hak bütün Müslümanları kardeşimiz, diğer insanları da yaratılıştaki eşimiz kılmıştır. 

Perihan Savaş: Geçmişte olduğu gibi

Biz bu topraklarda Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkes'i, Yahudi'si hepimiz birarada kardeş gibi yaşadık. Bu oyunlara gelmeden barış içinde yine kardeşçe, aynı şekilde senelerce bu topraklarda yaşıyorsak yine aynı şekilde yaşamamız gerekiyor. Birlik ve beraberlik içinde barış içinde, kardeşçe.

Kemal Sayar: Ruhumuz nasır bağlamasın

İnsan hayatına kasteden kötülüğe yan yana durarak, birbirimizin acısını aziz bilerek, insan hayatını yücelterek karşı duracağız. Bu ülkenin kolektif bilinçaltında gizli duran merhameti yeniden ve daima baş tacı edeceğiz. 400 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret453962
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ