• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

BAYRAKTUTAR: BİR OLUP TERÖRE DİZ ÇÖKTÜRECEĞİZ

Bilecik, “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye” programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar, sözlerine terör olaylarını kınayarak başladı. Bayraktutar, “Birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, terörü diz çöktüreceğiz” dedi.

Bayraktutar, Türkiye’de özellikle memurların, vatandaşın ötelendiği, insanların köle gibi görüldüğü anlayışın yıkıldığı, halkın iradesinin tecelli ettiği ve o iradenin artık memurların ve onlarla beraber onların asli sahipleri tarafından tartışıldığı günlerin sevinci içerisinde olduklarını kaydetti.

“850 bin üyemizle, bütün gücümüzle sahadayız, üyelerimizden ve çalışanlardan aldığımız güçle, onların bize verdiği emaneti layıkıyla taşımak için var gücümüzle çalışmaktayız” diyen Bayraktutar, “Bu yetki, bu başarı bize sevincin ve motivasyonun yanında büyük bir sorumluluk yüklediğinin de farkındayız. Bugün buradayız, hedefimiz 1 milyon üye. 1 Milyon gönül eriyle “Yeniden Büyük Türkiye” idealimizi hayata geçirip, haksızlıklara son vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bayraktutar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye ne zaman değerlerini kuşanıp ayağa kalksa, eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşanlar karşımıza engeller çıkarıyor. Engel çıkaranlar bazen darbecilerin bazen de taşeron örgütlerinin verdiği maskeleri giyerek kazanımlarımızı hedef alıyor, birliğimizi bozup “İstikrarımızı” sarsmak için ittifak halinde saldırıyorlar. Biz emeğin, ekmeğin, hakkın, milli iradenin, demokrasinin ve barışın mücadelesi verirken kirli ittifak kaos peşinde koşuyor. Sivil toplum örgütleri olarak bizlerin en önemli vazifesi dış mihraklar ve yerli işbirlikçilerine karşı daima tetikte olup milletin yanında yer almaktır.”

SELVİ: HER KURUMDA HER KURULUŞTA VARIZ

Programda konuşan, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ise, konuşmasında, ” Yeniden Büyük Türkiye ve Adil Bir Dünya ideali ve hedefi olan Büyük Memur-Sen Ailesi olarak, her dönem ve her zeminde ayrıştırıcı anlayışlara karşı birleştirici ve bütünleştirici olduk, bu yolda sorumluluk almaktan kaçınmadık. Her kurumda her kuruluşta varız. Türkiye’nin en ücra noktalarına kadar örgütlüyüz. Dünyanın neresinde inleyen bir yürek varsa oraya insanlık taşıyoruz. Kazanımların mimarı, sosyal devrimlerin öncüsü, mazlumların hamisi ve Büyük Türkiye idealinin sözcüsü olarak kamu görevlilerinin, milletimizin, Türkiye’nin ve mazlumların konfederasyonu olduk. Yaratılışta eşitiz anlayışıyla tüm insanlığa hizmet ederek insanlığın konfederasyonu olduk” dedi. Konuşmasında 3. Dönem Toplu Sözleşme sürecine de değinen Selvi, kazanımları tarihi bir başarı olarak değerlendirdi.

Programa, AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım ile Memur-Sen Bilecik İl Başkanı Ahmet Selöz, şube başkanları ve üyeler katıldı.502 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret453964
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ