• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

TÜRKİYEDE BİRLİK ANCAK İSLAM KARDEŞLİĞİ İLE MÜMKÜNDÜR

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar "Türkiye'de birlik sadece ve sadece din kardeşliği ile mümkündür" dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar "ahlaki yapının ilk öğreticisi Kur'an-ı Kerimdir. Bu yapının işlemesini sağlayanlar da din görevlileridir. Bugün ayrılıklarla ülkemiz parçalanmak isteniyor. Birlik olma ruhuna kastetmek isteniyor. Birliğin, dirliğin tek yolu İslam Kardeşliğidir" açıklamalarında bulundu.

Bayraktutar son zamanlarda yaşanan olaylara da açıklık getirdi; "Osmanlıdan günümüze her zaman Birliğe kasteden birileri olmuştur. Osmanlı Döneminde sağlam irade ve imanla bu saldırıların üstesinden gelinmiştir. Bugün gelinen nokta iman zaafiyetlerinin oluşmasıyla daha da hızlanmış, kardeşlik düsturunun yerini, benlik, bencillik almıştır" dedi.

Din görevlilerine de seslenen Bayraktutar; "Teşkilatımın bütün üyeleri İslam ve kardeşlik adresinin tek çıkış yol olduğunu her defasında hatırlatmaktadır. Sahada olan kardeşlerimin bu duruşu Diyanet-Sen'e yakışan bir tutumdur. Bize yakışanı Türkiye'nin her yerinde haykıran bütün din Görevlilerine teşekkür ediyor, camiler ve din görevlileri haftalarını kutluyorum." dedi.492 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret453964
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ