• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts


2012 YILI MBST SINAVI SORU VE CEVAPLARI

 Değerli ziyaretçilerimiz  Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 yılı Mbsts soru ve cevapları resmi olarak açıklandığı anda burada yayınlayacağız.

   Bizi takip ediniz.,
05.09. 2012 Çarşamba günü açıklanması bekleniyor. 

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) giren Adaylar, sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını soru ve cevap anahtarının http://www.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapacaklardır. Başkanlık, sınav sorularına ilişkin itirazları değerlendirerek 10 (on) işgünü içerisinde adaya bilgi verecektir.

Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sınav sonuçlarının http://www.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) işgünü içerisinde YEĞİTEK’e yapacaklardır. YEĞİTEK, sınav sonuçlarına ve uygulamasına ilişkin itirazların cevabını 10 (on) işgünü içerisinde adaya bildirecektir. Sınavlara yapılacak itirazlar konusunda bu maddede belirtilen usule aykırı olarak yapılan ve bu maddedeki süreler içerisinde yapılmayan itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Sınav ve sonuçları ile ilgili www.diyanet.gov.tr ve www.meb.gov.trinternet adreslerinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

RESMİ OLMAYAN VE ZİYARETÇİLERDEN GELEN CEVAPLARA BURADAN BAKABİLİRSİNİZYorum Yaz - Arşiv   1655 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret386517
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ