• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

BAŞKAN GÖRMEZ MEMUR-SEN'İ ZİYARET ETTİ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya iade-i ziyarette bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya iade-i ziyarette bulundu. Memur-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette konuşan Görmez, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşların görüşlerini dikkate alarak hizmet sunduklarını söyledi. Ahmet Gündoğdu ise kürsüden sahaya inmiş, sorunları yerinde tespit eden bir Diyanet’in olduğunu kaydetti.

  

 

Görmez: Beklentileri Karşılamak Görevimiz 

Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak sundukları hizmetlerde sivil toplum kuruluşları ile vatandaşların görüşlerinin kendileri için belirleyici olduğunu kaydetti. Politikalarını bu çerçevede belirlediklerini ifade eden Görmez, halkın talepleri dikkate alınmadan adım atmanın ciddi bir başarı getirmeyeceğinin altını çizdi. Sorunları masa başında değil doğrudan halka giderek çözmeye çalıştıklarını ifade eden Görmez, şunları kaydetti: “Göreve başladığımızda bir prensip kararı aldı. Arkadaşlarımızla oturup masa başında belirlediğimiz şeyleri tatbik etmek yerine, halkımıza soracağız. Bizden hizmet talep eden tüm insanlarımıza Diyanet’ten nasıl bir hizmet beklediklerini, nasıl bir Diyanet istediklerini sorarak yolumuzu, yöntemimizi, ilke ve prensiplerimizi  belirleyeceğimizi ifade ettik.”  Bu kapsamda, sivil toplum örgütlerine önem verdiklerini kaydeden Görmez, “Onların faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Sivil toplum örgütlerine Diyanet’ten neler talep ettiklerini, bizden nasıl bir hizmet beklediklerini sorarak stratejimizi belirliyoruz’ diye konuştu. Sivil toplum örgütlerinin tamamıyla bir araya geldiklerini kaydeden Görmez, sözlerini şöyle devam etti: "Sivil toplum örgütlerinin başında da sendikalar geliyor. Bazı sendikalarımız aynı zamanda Diyanet personeline de hitap ediyor. Bizdeki sendikacılık başka kurumların sendikalarına benzemez. Daha bir dayanışma içerisinde, kardeşlik ahlakını ve hukukunu zedelemeden asla bir ayrışmaya meydan vermeden, hayırda yarışarak birlikte bir hayrı güzelliği inşa etmeye vesile olarak kabul ediyoruz."

 

Artık Sahaya İnen Bir Diyanet Var 

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise Memur-Sen ve Diyanet-Sen ailesi olarak sendikacılıkta medeniyet değerlerini önemseyerek yol almaya çalıştıklarını vurguladı. “Diyanet gibi din hizmetlerinin görüldüğü bir alan din hizmetlerinin daha sağlıklı verilebilmesi için din görevlilerinin mali sıkıntı çekmemesini ama maddiyattan ziyade ruhları besleyen eğitim-öğretim anlayışının önünün açılmasını önemsiyoruz” diyen Gündoğdu, Diyanet’in öteden beri güzel hizmetlere imza attığını ancak Mehmet Görmez’le birlikte bu hizmetlerin niteliğinin daha da arttığını vurguladı. Gündoğdu, Türkiye’nin artık kürsüden sahaya inen, sorunları birebir muhataplarından dinleyen bir Diyanet İşleri Başkanı'na sahip olduklarını ifade etti. Gündoğdu, “Sosyal projeler, toplumla bütünleşen projeler, kürsüdeki

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kürsü ile beraber sahaya, halkın yanına inmesi gibi bir güzelliği de yaşıyoruz” dedi. Bu durumun kendi işlerini de kolaylaştırdığını belirten Gündoğdu, “Biz hep sahadan topladıklarımızı getirip bunu uzun uzun anlatmaya çalışıyorduk. Şimdi sahadan bize sıkıntılar geliyorken, siz de sahada bunları dinlediğiniz için işimiz kolaylaşıyor. Hz. Peygamber ve kardeşlik hukuku gibi kardeşliğe, birlik beraberliğe insanlığın her zamankinden daha fazla muhtaç olduğu bir süreçte böyle bir kampanyanın tarafınızdan başlatılmış olmasının da memnuniyetini yaşıyoruz” diye konuştu.

  İnsanlık İçin Sendikacılık Yapıyoruz 

Ülke ve insanlık için sendikacılık yaptıklarını anlatan Gündoğdu, bu kapsamda açlıkla mücadele eden Somali ile depremin vurduğu Van’a yardım kampanaları düzenlediklerini hatırlattı. Gündoğdu, bu süreçte Diyanet’in kendilerine yardımcı olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Somali’deki felakete yardım kampanyası idi. Aynı günlerde sizin de Başkanlık olarak yardım kampanyası başlatmanız, bütün illerdeki arkadaşlarımız bu kampanyalara diğer yardım kuruluşları ile katkıda bulunuyorken, Diyanet Sen’deki arkadaşlarımız daha bir güven duyarak taşın altına ellerini koymaları, herhalde Türkiye’nin yeni Anayasa’ya en çok ihtiyaç hissettiği ve en çok konuştuğu bu günlerde gönül anayasamızı hep beraber farklı kurumlarla harekete geçirmemizi belgeliyor ki bu da bizim iftihar ettiğimiz bir tablo.”  

Ülke sorunlarının azaldığı, hizmetlerin daha da arttığı günlerin yaşanması temennisinde bulunan Gündoğdu, “Sendikacılığımız Diyanet İşleri Başkanlığının literatürü ile söylersek, bazen demokratikleşme adına şeytan taşlama bazen de ülkenin geleceğini inşa etme adına tavaf etmeyi beraberinde getiriyor” ifadesini kullandı.

Ziyaretin sonunda, Diyanet İşleri Başkanı Görmez Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya içinde Kur'an-ı Kerim'in de bulunduğu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınlarından bir kitap seti hediye ederken, Gündoğdu ise ebru tablo hediye etti. 

 

Ziyarette Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'nun yanı sıra Memur-Sen Genel Sekreteri ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Memur-Sen Genel Basın ve İletişim Sekreteri Halit Ortaköy, Memur-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Ahmet Kaytan ile Diyanet-Sen Genel Sekreteri Hacıbey Özkan hazır bulunurken, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz eşlik etti.

 926 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret453965
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ