• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

SİVİL TOPLUM MEDENİ TOPLUMDUR

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar sivil toplum denildiğinde medeni toplumun hatırlanması gerektiğine dikkat çekerek “bir ülkenin demokrasi seviyesi sivil toplum örgütlerin gelişmişliği ile paralellik göstermektedir” dedi.

 

Memur-Sen’in hedef 700 Bin üye kampanyası kapsamında yürütülen il divan toplantıları devam ediyor. 24-25 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Niğde Memur-Sen il divan toplantılarına Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar katıldı.

Toplantılarda konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktur, sendikal kazanımların yanı sıra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Memur-Sen’in hak arayışındaki kamu görevlilerinin sesi ve vicdanı olduğuna dikkati çeken Bayraktutar varlığıyla, zalime korku, mazluma umut veren, adanmışlığıyla, medeniyet değerlerimize bağlı kalarak yeniyi inşa eden, diğergamlığıyla, yardımlaşma köprüleri kuran, İnanmışlığıyla, hak mücadelesinde öncü olan, çözüm odaklı paydaşlığıyla, sorunlara çözüm üreten, mücadele azmi ve kararlılığıyla talepleri kazanıma dönüştüren, Demokratlığıyla, vesayetçi zihniyete karşı duran, akademik hizmet sendikacılığına yeni boyut veren, millet aşkıyla egemenlik sadece milletindir diyen Memur-Sen’in her alanda sorumluluk alarak büyük kazanılar elde ettiğini kaydetti.

 

Millet iradesinin tokatlanmasını, milletin  desteğiyle ve ortak akıl mitingleri ile engellediklerini belirten Bayraktutar konuşmasına şöyle devam etti:

- Egemenlik kayıtsız şartsız milletin nidaları ile ortak aklı harekete geçirerek darbecilerin hevesini kursağında bırakan MEMUR-SEN’iz.

- İslam’a dil uzatan, Yüce Peygambere hakaret etmeye tevessül eden papaya ve avenesine haddini bildiren CESARET-SEN’iz.

- Vesayete kapı aralayan, milletin tokatlanmasını makul sayanlara karşı Toplumsal Sözleşmeye de Toplu Sözleşmeye de EVET derken FERASET-SEN’iz.

-  Endonezya’ya, Pakistan’a, Haiti’ye, Somali’ye, Gazze’ye yardım elimizi uzatırken MERHAMET-SEN’iz.

- Filistin’i kana bulayan, Mavi Marmara’ya kurşun sıkan katil, korsan devlet İsrail karşısında HUSUMET-SEN’iz.

- Her türlü ötekileştirmeyi reddederek biriz, kardeşiz, birlikten kuvvet doğar derken UHUVVET-SEN’iz.

 

Bir ulu çınardır bizim davamız,

Edirne’den Van’a ülke sahamız,

Eşitlik, özgürlük, haktır kavgamız,

Ülkeye sevdalı Memur-Senliyiz.

Tüm Yönetim Kurulu Üyeleri İl Divan Toplantılarına Katıldı

 

Hedef 700 Bin Üye Kampanyası’nın bu hafta sonu düzenlenen diğer il divan programlarına Genel Sekreter Hacibey Özkan, Şırnak, Mardin, Urfa, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mehmet Ali Güldemir, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize, Genel Mali Sekreter Mehmet Ali Omurca, Kayseri, Sivas, Tokat ve Yozgat, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin, Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır Elazığ, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Genel Araştırma ve Dışilişkiler Sekreteri Mehmet Yaman, Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş İl Divan Toplantılarına katıldılar. Geniş katılımla gerçekleştirilen il divan toplantılarında sendikal kazanılar ve örgütlenmenin önemi ve güncel konularla ilgili katılımcılara bilgi verildi.   Memur-Sen il divan toplantılarının ardından Diyanet-Sen il divan toplantıları da gerçekleştirildi.1136 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret453964
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ