• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

ARTIK SEMİNERE KATILMAYACAĞIZ

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 10 Ocak 2010 tarihinde başlatılan Camilerde Kur’an Öğretimi Kursu Projesinde Programın Temel İlkelerinin 5 inci maddesinde yer alan “Programda sadece “Camilerde Kur’an Öğretimi Kurslarında Görev Alacak Öğreticiler Semineri’ne katılan ve bu hizmeti yapması uygun görülen personel görevlendirilecektir” hükmü yer almaktaydı.

Diyanet-Sen’in Nisan 2010, Nisan 2011 ve Ekim 2011 Tarihlerinde yapılan Kurum İdari Kurul Görüşmelerinde ısrarla üzerinde durduğu konulardan bir tanesi de Camilerde Kur’an Öğretimi Kurslarında bütün din hizmetleri sınıfında (İmam-Hatip, Müezzin Kayyım) görev yapanların görevlendirilmeleri idi. 02.03.2012 tarihinde Başkanlıkta yapılan görüşme bunun neticelenmesini sağladı. Seminere katılma hükmü Diyanet İşleri Başkanlığımızın 12.03.2012 tarihinde Müftülüklere gönderilen yazı ile kaldırıldı.

Bu sebeple; 12.03.2012 tarihinden itibaren din hizmetleri sınıfında görev yapan personel Camilerde Kur’an Öğretimi Kursu’nda görevlendirilebilecek ve kendilerine ilgili Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde ek ders ücreti ödenecektir.1221 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret453965
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ