• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın programına katılan hukukçu Prof. Dr. Osman Can'ın 'İktidarı peygambere versen iblis olur' sözlerini sert bir dille eleştirerek “Sevgili Peygamberimizi, dini değerlerimizi rah

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın programına katılan hukukçu Prof. Dr. Osman Can'ın 'İktidarı peygambere versen iblis olur' sözlerini sert bir dille eleştirerek “Sevgili Peygamberimizi, dini değerlerimizi rahat bırakın artık” dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Hukukçu Prof. Dr. Osman Can’ın Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programında, yeni anayasa çalışmaları ve Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemini eleştirmek için kullandığı “Cumhurbaşkanı şu an kraldan, Osmanlı padişahlarından daha yetkilidir. Kim olursa olsun, peygamberi getirseniz öyle bir pozisyona, meleği getirseniz iblise, şeytana dönüşür.’’ İfadelerini sert bir dille eleştirdi.

Güldemir, “Peygamberler Allah’ın elçileridir. Yüce Allah’ın emir ve yasaklarını insanlara tebliğ etmek için gönderilmişlerdir. Sırf Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ve halkımızın oyları ile seçilen bir Cumhurbaşkanını eleştirmek için böyle bir benzetme yapmak kimsenin haddi değildir. Her önüne gelen bu milletin kutsallarına bu şekilde saldıramaz. Milli manevi değerlerine saygı duymayanlara bu millet her zaman haddini bildirmiştir, bildirmeye de devam edecektir. Milletin oyuna, tercihine hatta Peygamberine dil uzatanlar bunun hesabını verecekler.” İfadelerini kullandı.

Osman Can’ın Anayasa Hukukçusu olduğunu hatırlatan Güldemir, “Sayın Can, keşke bu tür gereksiz, maksadı aşan benzetmeler yaparak milletimizi üzmek yerine yeni anayasaya çalışmalarına katkı sunmak için çalışsa daha isabetli olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

2 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret456196
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ