• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

.

İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik; İzmir’de Belediye otobüsünde bir çarşaflı kadına yapılan saldırı kabul edilebilir bir durum değildir. Dedi.

   

İNANÇLARA SAYGISIZLIK TOPLUMU KİN VE DÜŞMANLIĞA SEVK EDER"

        İzmir Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik; İzmir’de Belediye otobüsünde bir çarşaflı kadına yapılan saldırı kabul edilebilir bir durum değildir. Dedi.

       Başkan Çelik; “İzmir- Menemen de bir belediye otobüsünde seyahat eden çarşaflı bir hanım efendiye aynı otobüste bulunan bir şahıs yerinden kalkarak sözle müdahalede bulunmuş, “Burası Atatürk Türkiyesidir, siz Atatürk’e ihanet ediyorsunuz” diyerek arkadanda bu hanımı yumruklamıştır. Otobüste bulunan yolcuların müdahalesi sonucu çarşaflı hanım bu saldırganın elinden kurtarılmıştır. Diyen Çelik;

       Evet burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu devleti kuran Atatürk’ün yaşadığı ve bu topraklarda vefat ettiği bir devlettir. Rahmetli Zübeyde hanım ki, Atatürk’ün anneside tesettürlü, baştan ayağı örtülü, çarşaf değil ama çarşafa benzer bir şekilde örtünen bir hanım efendidir. Bu şekildeki gerçekler ortadayken ve herkes inanç ve düşünce hürriyetine sahipken bazı eblehlerin yaptığı bu hareketler, İzmirli olarak bizleri rencide etmiştir.

      Tesettürlü veya tesettürsüz hepsi bu ülkenin insanları, ve bu insanların yaşam hakları garanti altına alınmıştır. Hangi hanım olursa olsun, bir hanım efendiye herhangi bir nedenden dolayı yapılan saldırıların karşısındayız.” Diyen Çelik; Çarşaflısı da, çarşafsızı da, açığı da kapalısı da bizim insanımızdır, Kimden ve nereden gelirse gelsin kabul edilemez.

     Sözde Atatürkçü geçinen bu eblehlerin yaptığı bu saldırılardan dolayı Cumhuriyet savcılarına ihbarda bulunuyorum. Toplumun huzurunu bozan, toplumu kin ve düşmanlığa sevk eden bu insanların yakalanıp hak ettikleri cezaları almaları lazım” dedi
33 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret456196
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ