• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

Diyanet-Sen, ülkemizde planlamaya alınan Koronavirüs (Covid-19) aşılama çerçevesinde sağlık çalışanları gibi Filyasyon, İzolasyon, Vefa Destek Risk gruplarında görev alan din görevlilerinin de öncelikli aşılanması gerekenler listesine alınmasını iste

Diyanet-Sen, ülkemizde planlamaya alınan Koronavirüs (Covid-19) aşılama çerçevesinde sağlık çalışanları gibi Filyasyon, İzolasyon, Vefa Destek Risk gruplarında görev alan din görevlilerinin de öncelikli aşılanması gerekenler listesine alınmasını istedi.

Bilindiği üzere geçen yılın başından beri dünyayı ve ülkemizi etkisi altına olan Covit-19 ile mücadele devam etmektedir. Bu kapsamda ülkemizde de bazı tedbirler alınmış, Vefa Destek Grupları, Filyasyo-İzolasyon Ekipleri, İSDEM gibi merkezler kurulmuş ve buralarda kamu görevlileri görevlendirilmiştir. Bu kapsamda Vefa Destek Gruplarında ve Filyasyon ekiplerinde ağırlıklı olarak din görevlileri görevlendirilmiştir. Büyük bir özveri ile bu görevi yerine getiren din görevlilerimiz maalesef yüksek bir bulaş riski ile karşı karşıyadır. Pandemi süresince büyük fedakarlıklarla bu görevleri yürüten ve halen yürütmekte olan din görevlerimiz öncelikli aşılanacaklar listesine alınmalıdır.

Din görevlilerinin haklarını her platformda dile getiren Diyanet-Sen, Sağlık Bakanlığı’na yazdığı bir dilekçe ile yüksek bulaş riski bulunan Vefa Destek Grupları, Filyasyon-İzolasyon Ekiplerinde görev alan din görevlilerinin de sağlık çalışanları gibi öncelikli aşılanacaklar listesine alınmasını istedi.

İşte Diyanet-Sen’in söz konusu gruplarda görev alan din görevlilerinin öncelikli aşılanacaklar listesine alınmasını istediği dilekçesi: 19 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret453964
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ