• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

ÇELİK, İSTANBUL VE İZMİR BELEDİYE BAŞKANLARI NE YAPMAK İSTİYOR?

Başkan Nail Çelik “İstanbul ve İzmir Belediye Başkanlarını Toplumun Dini değerlerine saygısızlıktan dolayı kınıyorum”

 

      Başkan Nail Çelik “İstanbul ve İzmir Belediye Başkanlarını Toplumun Dini değerlerine saygısızlıktan dolayı kınıyorum”

 

   İzmir Diyanet-Sen 2  Nolu Şube başkanı Nail Çelik bir basın açıklaması yaparak “son gelişmler bizi çok üzmüştür. İstanbul’da Türkçe Kur’an okutulması, İzmir’de de İslam düve Türkiye düşmanı olan katılımcıların varlığı kabul edilemez bir tutumdur.” Diyerek şöyle devam etti;

   Her ikisi de CHP ‘li olan İstanbul ve İzmir belediye başkanları güzel ülkemizde huzurlu bir şekilde yaşayan insanlardan ne istiyorlar? Neden bir imansızı Peygamberimize küfrettiriyor, Neden “ Hz. Muhammed Teröristtir” dedirttiriyorsunuz?.  Bu ülkede gerek İstanbul’da ve gerekse İzmir de yaşayan insanların maneviyatını bozmak için mi seçildiniz? Hani saygılıydınız, hani herkes eşitti, hani inançlara saygınız olacaktı, hani sevecektiniz, hani ötekileştirmeyecektiniz, hani Camide Yasin’i Şerif okuyordunuz. Ne oldu peki bizi kandırdınız mı Sayın İmamoğlu?  Sayın Soyer siz İzmir’i ne zannettiniz, peygamberini satan, dinini de pazarlayan mı zannettiniz,  ne istiyorsunuz? Allah aşkına biz diyoruz ki; bu Millet İnancıyla Vatanına sahip çıkmıştır ve İnancıyla  nice badireler atlatarak ayakta kalmayı bilmiştir. Sizlere rağmen yine inançlarını koruyacaklardır.

   Siyasetçi olun veya normal vatandaş olun, ister bir Din’e inancınız olsun veya olmasın. İnsanların değer verdiklerine, yani değerlerine saygı göstermek mecburiyetindesiniz.

   İstanbul Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, İstiklal Mahkemelerinin olduğu zamana,  geriye dönüş özlemlerini andıran Türkçe Kur’an okuma ve Kadın erkek beraberce Mevlevi Semahını yaptırması gibi bir garabeti ne yazık ki bu ilkeye tekrar yaşattı.  İnancı olan her insan bir daha incinmiş, bir daha birilerinin iş başına geldiği zaman eski defterleri açacaklarının kanaatine vardırmıştır.

   Şimdilerde ise aynı siyasal Partiye mensup CHP’li İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer sahne almaya başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediyenin 16-25 Aralık arasında çevrim içi düzenleyeceği İzmir Mizah Festivali’nde Türkiye ve İslam düşmanlığı yapan bazı karikatüristleri belediye tarafından ilan edilen resmi programına göre 24 Aralık günü etkinlik kapsamında bir söyleşi düzenleyecek.

    Bu söyleşiye katılanlar arasında Türkiye ve İslam düşmanı çizimleriyle tanınan, Türkiye'yi Kürtleri katletmekle suçlayan ve başörtülü kadınları intihar eylemcisi gibi gösteren karikatürleriyle tepki toplayan Fransız çizer Jean Plantu da yer alacak. Uzun yıllar Le Monde Gazetesi'nde çizerlik yapan Plantu'nun böyle bir etkinlikte baş tacı edilecek olması büyük tepki çekti. Bu arada etkinlikte yine Türkiye karşıtı karikatürleriyle de bilinen İsrailli Michel Kichka da İzmirlilerle buluşturulacak. Bu söyleşiler Büyükşehir Belediyesi'ne ait İzmir Tube üzerinden yayınlanacak. karikatüristler Jean Plantu ve Michel Kichka’yı ağırlayıp baş tacı edecek.

   Gelen  katılımcılara baktığımız zaman genelde İslam düşmanı ve Peygamberimize hakaret eden kişilerden oluşmaktadır.  Jean Plantu denen şahıs her fırsatta İslam dinine hakaret ve karikatürleri ile  bilinen bir kişidir. Diğer bir katılımcı Ermeni artığı ve ülkemizin bölünmesi uğruna karikatürler yapan kişidir ki;   İsrail asıllı bu katılımcı da her fırsatta özellikle ülkemizi ve dinimizi rencide ederek “Türkler Ermenileri ve Kürtleri katletti” deme cüretini göstererek aynı minval üzere karikatürlere imza atmıştır.

   İzmir Belediye başkanı Tunç Soyer’i ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu toplumun dini değerlerine saygılı olmaya davet ederek, yapılan bu uygulamaları da protesto ediyorum… 

                                                                                                                                                     Nail ÇELİK

                                                                                                                                               İzmir Diyanet-Sen

                                                                                                                                             2 Nolu Şube Başkanı

79 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret456368
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ