• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://www.twitter.com/nail hoca çelik
  • https://www.youtube.com/nail hoca çelik

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in, mali ve sosyal haklar noktasında büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye kazanılar elde etmeye ve destanlar yazmaya deva

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in, mali ve sosyal haklar noktasında büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye kazanılar elde etmeye ve destanlar yazmaya devam ettiğini söyledi.

İzmir 1-2-3 Nolu Şubelerin il divan toplantısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Neslibey Özkan ve Ali Yıldız, İzmir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Güzeldağ ve yönetim kurulu üyeleri, 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, 3 Nolu Şube Başkanı İsmail Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri ile ilçe temsilcilerinin takılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Hep İlkleri Başarmıştır

Oldukça verimli geçen toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir 22 yıllık sendikal mücadelelerinin her anında her alanda pek çok zorlukla karşılaştıklarını belirterek “Şartlar ne olursa olsun din hizmetlerini sunmaktan geri durmadık. Vakıf kültürümüze sahip çıkmaktan yorulmadık. Din görevlilerinin ve vakıf hizmetlerini görenlerin hakkını, hukukunu koruduk. Milletin tarafında durduk, millet iradesinin yanında ve emrinde olduk. Diyanet-Sen sendikacılık tarihinde hep ilkleri başarmıştır. İlk din görevlileri sendikası olma payesi bizim. Memur-Sen’in yetkideki besmelesi biziz. 17 yıllık yetkili sendika tarihimiz de, %68’lik sendikalaşma oranıyla kamu görevlileri sendikaları arasında yakalanması zor bir orana ulaştık ve rekora imza attık. Bir zamanlar bu ülkede Diyanet onca kadro açığına rağmen tek kadronun verildiği, teşkilat yasası bile olmayan derme çatma yönetmeliklerle yönetilen bir kurumdu. 2004 yılında yetkiyi almamızla birlikte çok güzel kazanımlara imza attık. Teşkilat yasamızın çıkarılmasından, ücretlerin iyileştirilmesine, kadro açığının büyük oranda kapatılmasından mesai ücreti ödenmesine,   sınavsız lisans tamamlama hakkının elde edilmesinden rotasyonun durdurulmasına, müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesinden kamuda kılık kıyafet serbestisinin elde edilmesine kadar bir çok kazanımın mimari olduk. Dini, milli, Ulusal ve genel tatil günlerinde din görevlilerinin mesai almasını sağladık Özellikle son 10 yılda gerek toplumu gerekse din görevlilerini ilgilendiren çok güzel kazanımlara imza attık.” İfadelerine yer verdi.

Ülkemiz ve Ümmet Coğrafyası İçin Çalışıyoruz

Mehmet Ali Güldemir, Türkiye’nin yalnızca kendisi için değil bütün ümmet coğrafyası için çalıştığını söyledi.   Güldemir, “Dünün maddi-manevi yoksulluğunun çaresizliği içinde sadece var olma mücadelesi veren Türkiye, bugün için canlı, dipdiri dinamikleri ile dimdik ayaktadır. Ayrıca ülkemiz için yaptığımız her iyi açılımın mutlaka önce ümmet coğrafyasında bir karşılığı, sonra bütün dünyanın gidişatında etkisi olmuştur, olacaktır. O bakımdan tarihsel, kültürel bağlantı ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak, uzun ayrılıklar yaşadığımız kardeşlerimizle, kardeş coğrafyalarla yakınlaşmak, bütünleşmek hayati ve tarihi öneme sahiptir. Bir yönüyle yaşanan sancı, kutlu bir doğumun habercisidir. Varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul eden Diyanet-Sen, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye devam etmektedir. 22 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 83 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumuştur.

 844 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret446147
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ