• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org

BAYRAKTUTAR; "DİYANET CAMİASININ MİLLİ DEĞERLERE BAĞLILIĞI TARTIŞILMAZ"

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Denizli Tavas İlçe Müftüsü Hanifi Özlen’in bayrağın daha görünür ve yüksek yere asılması isteğinin, bir camiden bayrağı indirttiği yönünde yalana dönüştürülerek, diyanet camiası ile problemi olan insanlar

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Denizli Tavas İlçe Müftüsü Hanifi Özlen’in bayrağın daha görünür ve yüksek yere asılması isteğinin, bir camiden bayrağı indirttiği yönünde yalana dönüştürülerek, diyanet camiası ile problemi olan insanların ‘müftü bayrak indirdi’ şeklinde yalan beyanlarda bulunmasına sert tepki gösterdi.

Olayı araştırmadan, doğrusunu öğrenmeden önyargıyla yaklaşan kesimin uzun bir zamandır bunu gelenek haline getirdiğine dikkat çeken Bayraktutar, “Diyanet camiası olarak bizler bayrağımızın kutsiyetini, şehidimizin ulviyetini, liderlerimizin kıymetini bilen bir camiayız. Bizi diline dolamaya çalışanlar ‘şu ezanların dinin temeli’ olduğunu unutuyorlar.” Şeklinde konuştu. Diyanet camiasını milli değerlere karşı hürmetsiz olmakla suçlayanların şehidimizin son örtüsüne hürmetsizlik ettiklerini ifade eden Mehmet Bayraktutar, “Diyanet mensupları olarak bizlerin bu memlekette doğumdan ölümümüze kadar bayrak sevgisiyle yetişen bireyler olduğumuzu, bayrağımıza yapılan saygısızlığı hainlik olarak gördüğümüzü bildikleri halde, bu şekilde çirkin iftiralarla, yanlış beyanatlarla fitneye sebebiyet veriyorlar” dedi.

Açıklamasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu devletin en değerli kurumlarından biri olduğunu dile getiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, hiç kimsenin Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’le, bağımsızlığımızın göklerdeki mührü bayrağımızla aralarına girmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

Diyanet camiasına yönelik karalamaların ardının kesilmediğini de ifade eden Bayraktutar, “Birileri din görevlilerinin itibar kaybına uğradığını söylüyor, birileri çıkıp din görevlilerinin Atatürk ile sorunu olduğunu dile getiriyor ve bugün birileri yine çıkıp din görevlilerinin bayrağımızı indirmeye çalıştığını dile getiriyor. Dün söylenenler ne kadar büyük bir yalan ise bugün söylenenler de aynı yalanın, aynı fitnenin, aynı iftiranın devamıdır.” İfadelerini kullandı.

Her gün yeni bir karalama kampanyası ile gündeme gelmeye çalışanlara da ‘düşün artık yakamızdan’ diye seslenen Bayraktutar, “Bizi değerlerimizle sorunlu göstermeye çalışan hastalıklı zihniyetler iyi bilsinler ki kendi şizofren bakış açılarına hiç bir din görevlisini kurban etmeyiz. Biz değerlerimizle müsemma bir milletiz. Diyanet mensuplarının ülkesine, milletine bağlılığını sorgulamak kimsenin haddine değildir. Bu güzide camianın mensupları yeri ve zamanı geldiğinde 15 Temmuz’da olduğu gibi vatanları için, milleti için, bağımsızlığı için, milli iradesine sahip çıkmak için canlarını ortaya koyacaktır” dedi.

30 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret437485
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ