• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIN DA GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA GİRECEK PERSONEL “İZİNLİ SAYILIP HARCIRAHLAR

02.11.2019 Cumartesi günü saat 14.00’de Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Samsun olmak üzere toplam 7 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

Diyanet İşleri başkanlığı bazı kadrolarda istihdam etmek üzere zaman zaman görevde yükselme sınavları açar ve bünyesinde çalışan elemanlarına bu duyuruları basın ve yayın yoluyla duyurur.
Asıl amaç; Diyanet İşleri başkanlığı bünyesinde çalışan ve İdari anlamda görevli olan çalışanlarının eğitim seviyelerini yükseltmektir. Bu manada Yüksek Eğitime sahip olan mensuplarını sınav yaparak gerekli olan yerlerde istihdam etmektir. Önümüzde ki günlerde yine bir görevde yükselme sınav olacağı Diyanet İşleri başkanlığı tarafından duyuruldu.
02.11.2019 Cumartesi günü Sınavın yazılı aşaması. 02.11.2019 Cumartesi günü saat 14.00’de Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Samsun olmak üzere toplam 7 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.
Türkiye Diyanet Ve Vakıf Görevlileri Sendikası ( Diyanet-Sen) da bu sınavlara gidecek olan görevlilerin yol ücretlerinin ve yevmiyelerinin ödenmesi ve o gün idari izinli sayılmaları için Diyanet İşleri başkanlığı ile bir takım görüşmeler neticesinde;
“6245 sayılı Kanun’un 18. Maddesinde; Görevlerine ait mesleki ve sıhhi yeterliklerinin tespiti veya kurumlarınca görülecek lüzum üzerine imtihan için gönderilenlere, gidiş ve dönüşleri için yol masrafı ve gündelik ile bu amaçla gönderildikleri yerde geçen sürenin en çok yedi günü için gündelik ödenir.” Hükmü ve Diyanet İşleri başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının 02.12.2013 tarih ve 11784 sayılı yazısında ise yukarıdaki gerekçeyle aynı doğrultuda görüş beyan ederek Diyanet-Sen’in bu meyanda ki başvurusunu kabul etmiştir.
Diyanet-Sen’in bu başarısı ortadayken şu günlerde yeni yetme bir Sendika Müftülüklere “Görevde yükselme sınavına gideceklere Yolluk ve yevmiyeleri ödenecektir ve izinli sayılacaklardır” diye fax çekmektedir. Pes doğrusu! İnsan bu kadar aciz ve olaylardan habersiz olur mu?
Gerçi yapacak bir şeyleri yok DİYANET-SEN doğru ve gerçek olanı yapar, diğerleri de rol kapar ve rol yapar.
Sınava girecek bütün kardeşlerime başarılar diliyorum. Hep sizinleyiz.

Nail ÇELİK
İzmir Diyanet-Sen
2 Nolu Şube Başkanı

41 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret437483
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ