• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI İZMİRİ ZİYARET ETTİLER

İzmir genelinde merkez ve ilçelerimizde yapılan toplantılara katılmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımız M.Ali Güldemir, Hacıbey Özkan Mehmet Ali Omurca Ve Mehmet Yaman İlimizi ve İlçelerimizi ziyaret ettiler.

Genel başkan yardımcılarımız İzmir’i ve İlçeleri  ziyaret ettiler. 

   İzmir genelinde merkez ve ilçelerimizde yapılan toplantılara katılmak üzere  Genel Başkan Yardımcılarımız M.Ali Güldemir, Hacıbey Özkan Mehmet Ali Omurca Ve Mehmet Yaman İlimizi ve İlçelerimizi ziyaret ettiler.

 

   1 Nolu Şube ye bağlı Müftülükleri ziyaret etmek üzere Mehmet Yaman ve Mehmet Ali Güldemir,  2 Nolu Şubeye bağlı  İlçeleri ziyaret etmek için Mehmet Ali Omurca ve 3 Nolu Şubeye bağlı Müftülükleri ziyaret etmek üzere de Hacıbey Özkan  ilçeleri dolaştılar.

 

    2 Nolu Şubeye bağlı  Bergama Müftülüğü  aylık Mutad toplantısına katılan M.Ali Omurca;  “Bütün Din görevlileri bizim vaz geçilmezimizdir. En büyük hizmeti sizler yani bu Camiada çalışan bütün görevlilerimiz yapmaktadır. Beşinci kuvvet olan Sivil toplum kuruluşu olan Sendikamızda hem ücretler alanında hem de hizmetler alanında üyelerimizin haklarını koruyan bir sendikadır.

Sadece ücret sendikacılığı değil aynı zamanda değerler Sendikacılığı da yapmaktayız. Gerek Yurt içinde ve gerekse yurt dışında haksızlığa ve zulme uğrayan bütün mazlumların yanında Memur Sen vardır ve Diyanet Sen vardır.” Dedi.

    Daha sonra Kınık ve Menemen toplantılarına katılan Mehmet Ali Omurca  bu toplantılarda da din görevlilerine hitap ederek şöyle konuştu; “Muhterem arkadaşlarım bizler  sizlerin haklarını korumak için mücadele eden Türkiyenin yetkili ve etkili Sendikası olan Diyanet Sen’iz. Kazanımlarımızdan bir kaçını anlatmak istiyorum. Arkadaşlarım bizim en önemli kazanımımız yıllarca  yasasız  bir şekilde güçlü şartlar içerisinde varlığını sürdüren Diyanet İşleri Başkanlık  Teşkilat yasamızın çıkarılmasıdır.  Artık bizim de bir yasamız olmuş ve bu yasaya göre Teşkilatımız şekillenmiş ve icraatlarını daha rahat bir duruma getirmiştir. 

   Yaz Kurslarında uygulanan yaş uygulaması gönülleri incitmiş ve çocuklar Camilerden uzaklaştırılmıştı. Sendikamızın etkin rol üstlenmesiyle bu yasakta ortadan kaldırılmıştır. Yine yaz kurslarında ek ders ücretleri, akşam Cami derslerine ilişkin ek ders ücretleri, Milli ve Dini Bayramlar  ile 1 Mayıs, 1 Ocak ve 15 Temmuz günlerinde de fazla mesai ücretleri ile Bayramlarda  bayram izni kullanan görevlinin izni idari izin sayılı  izin kullanmayanlara da fazla mesai ücretleri sendikamızın  kazanımlarından bir kesit olarak sayabiliriz.

   Sizler bizlere güvenip destek verdiğiniz müddetçe kazanımlarımız devam edecektir. Hepinize teşekkür eder sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim” dedi.

   Daha sonra Aliağa, Dikili ve Karşıyaka Müftülerini de makamlarında ziyaret eden Mehmet Ali Omurca İlçelerden ayrıldı.

   1 Nolu ve 3 Nolu Şubelere bağlı Müftülük toplantılarına katılan M.Al Güldemir, Hacıbey Özkan ve Mehmet Yaman  başkanlar Çarşamba günü sabah 8.30 da  Büyükşehir Belediye başkan adayı Nihat Zeybekçi’ninde  katıldığı  Diyanet-sen İzmir Şubeleri’nin kahvaltısına katıldılar.

Öğleden sonra Şube Başkanlarıyla beraber İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkanı da ziyaret ederek şehirden ayrıldılar.

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
15 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret414928
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ