• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts

KADIN VE TOPLUM DERGİMİZ "KADIN VE İBADET" KONUSU İLE ÇIKTI

Diyanet-Sen’in ilmi, bilimsel akademik hayata katkı sunmak amacıyla çıkardığı akademik dergilerden Kadın ve Toplum “Kadın ve İbadet” konusu ile çıktı.

Diyanet-Sen’in ilmi, bilimsel akademik hayata katkı sunmak amacıyla çıkardığı akademik dergilerden Kadın ve Toplum “Kadın ve İbadet” konusu ile çıktı.

Kadın ve Toplum Dergisi bilimsel akademik içeriği ile kadın sorunlarına bütüncül ve bilimsel bakış açıları geliştire bilmek, akademik çevrelerin kadınlar üzerine yaptığı çalışmaları daha geniş çevrelere ulaştırabilmek amacıyla hazırlandı.

Prof. Dr. İhsan Toker editörlüğünde geniş bir akademik kadro ile çıkarılan ikinci sayımızda Kadın ve İbadet konusu farklı yönleri ile ele alındı. Prof. Dr. İhsan Toker’in kadın ve ibadet konusuna genel bakışı ele alan yazısıyla başlayan dergi, Prof. Dr. Ejder Okumuş’un Kadın Dindarlığı makalesi ile farklı bir boyut kazanıyor. Dr. Hatice Şahin’in “Kadın ve Hafızlık, Dr. Fatma Çakmak’ın “Hac ve Kadın, Zeynep Mahitapoğlu’nun “Kadın ve Kurban” konulu makalelerinin de yer aldığı dergi de Doç. Dr. Alev Erkilet ile yapılan röportaj dergiye canlılık kazandırıyor. Tüm makale ve içerik için sizleri dergimizle başbaşa bırakıyoruz.

 KADIN VE TOPLUM DERGİSİ 2. SAYISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
25 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret413164
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ