• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts

2018-2019 Kur'an Kursları Eğitim Ve Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Kur’an Kursları 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi başladı. Yeni eğitim öğretim yılının açılışı münasebeti ile bir açıklama yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Boşluk kabul etmeyen din hizmetin ehil kişiler tarafından yapılması dinin ..

Kur’an Kursları 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi başladı. Yeni eğitim öğretim yılının açılışı münasebeti ile bir açıklama yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Boşluk kabul etmeyen din hizmetin ehil kişiler tarafından yapılması dinin doğru anlaşılıp yaşanmasının en önemli yoludur. Bu alanda boşluğa ve din istismarcılarına fırsat verilmemelidir” dedi. 

Bayraktutar yaptığı açıklamada Kur’an Kursları eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, Kur’an kursu öğreticilerine ve öğrencilerine başarılar diledi.

Bayraktutar dinin doğru kaynaktan öğrenilmesinin önemine dikkat çekerek, “Bu ülkede yıllarca kendi çıkarlarını doğru dini bilginin önüne geçiren ve güzel dinimizi istismar eden kişi ve gruplar olmuştur. Bunlara fırsat vermemek için Kur’an ve sünnete dair sahih bilgileri Diyanet İşleri Başkanlığımızın açtığı kurslarda öğretmek büyük önem taşıyor. “ ifadelerine yer verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu kurslarda yalnızca büyüklere değil son yıllarda özellikle okul öncesi dönem çocukların eğitimine de yoğunluk verdiğine işaret eden Bayraktutar “Hayatın henüz başında olan 4-6 yaş gurubu çocuklarımıza da bu kurslarda kendi yaşlarına uygun şekilde Allah sevgisi, peygamber sevgisi anlatılıyor. Yüce kitabımız öğretiliyor. Kadim değerlerimizi öğrenmeleri amaçlanıyor. Gelecek nesillerimizin İslami değerlerle yetişmesi için özen gösteriliyor. İnsan karakterinin yüzde 70’inin ilk 7 yaşta şekillendiği düşünülürse bu eğitimlerin önemi daha iyi anlaşılacaktır.” Dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı büyüklere yönelik kurslarda 70 yaşından sonra Kur’an Öğrenen yüzlerce insanın yaşadığı mutluluğun görülmeye değer olduğunu anlatan Bayraktutar, “Ayşe Teyzem imkan bulamamış 70 yaşından sonra bu kurslara gidip Kur’an öğrenmiş. Her okuduğunda gözleri yaşarıyor. Bu kurslar sayesinde beşikten mezara Kur’an öğrenmenin, güzel dinimizi öğrenmenin önündeki engeleler de kalkmış oldu. Yatılı Kur’an kurslarımızda ve diğer kurslarda verilen hafızlık eğitimi sayesinde Kur’an hafızlarımız her geçin gün artıyor. Bütün bunlar başkanlığımızın sunduğu güzel hizmetlerin bir neticesidir” açıklamasında bulundu.

Bayraktutar bütün bu eğitimlerin en önemli unsurunun eğitimi veren kişiler olduğuna dikkati çekerek “Her yaş gurubundan insanımıza güzel dinimizi öğretmek için çaba harcayan, büyük gayretler gösteren Kur’an Kursu Öğreticilerimize teşekkür ediyor hem Kur’an Kursu Öğreticilerimiz hem de öğrencilerimiz için 2018-2019 yılı Kur’an Kursu Eğitim Öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
78 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret414792
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ