• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org

YENİ ATANAN KARŞIYAKA, ÇİĞLİ VE MENEMEN MÜFTÜLERİMİZİ ZİYARET ETTİK

Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Yönetimi bölgemizde bulunan Karşıyaka, Çiğli ve Menemen Müftülüklerimize yeni atanan Müftülerimizi ziyaret etti.

Diyanet-Sen 2 Nolu Şube Yönetimi bölgemizde bulunan Karşıyaka, Çiğli ve Menemen Müftülüklerimize yeni atanan Müftülerimizi ziyaret etti.

    İzmir 2 Nolu Şube Yönetiminden Başkan Nail ÇELİK, başkan yardımcıları; Mehmet TURĞAY, Resul ERSEVİNÇ ve Bayram İŞBİLEN ilk önce Çiğli Müftülüğüne yeni atanan Müftü Fetullah UYDAŞ’ı ziyaret ettiler. Ziyarette Şube Başkanı Nail Çelik, “ Sayın Müftümüze yeni görev yerinde muvaffakiyetler diliyorum. İzmir’imizin şirin bir İlçesi olan Çiğli’de huzur ve güven ortamı içeresinde, çalışkan görevlileri ile daha nice hizmetlere yol alacaklarına eminim” dedi.

   Daha sonra Karşıyaka Müftülüğüne atanan Müftü İsa Gürler’i ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri yeni atanan müftüye Karşıyaka ya atanmalarından dolayı tebriklerini ve başarılarını bildirdikten sonra, Karşıyaka Müftülüğünden ayrılarak yeni atanan Menemen Müftüsü Mehmet Seven’i ziyaret ettiler.

   Ziyarette karşılıklı olarak tanışma ve sohbetten sonra başarı ve huzur temennileri ile ayrılan yönetim kurulu başkanı Nail Çelik; “Bölgemize yeni atanan müftülerimiz gerçek manada görevlisinin derdini kendi derdi kabul eden ve hizmet konusunda görev alanı içerisinde bulundukları her mevkii görevlilerine kolaylaştıracak Müftülerimizdir.  Zorlaştırmadan hizmet edecekleri izlenimleri ve sevinci ile buradan ayrılıyoruz” diyerek hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.

                                                                                               

                                                     KARŞIYAKA MÜFTÜSÜ  İSA GÜRLER

 

1961 yılında Manisa'da doğdu. İlköğretim ve Hafızlık Eğitimini Manisa'da tamamladı. 1979 yılında Manisa İmam-Hatip Lisesi'ni bitirdi. İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Manisa Merkez Hüsrev Ağa Camii'nde Müezzin-Kayyım olarak memuriyet hayatına başladı.

1983 yılında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1986-1989 yılları arasında Haseki Eğitim Merkezi'nde V. Dönem Müftüler ve Vaizler İhtisas Kursunu bitirdi ve Muğla İli Datça İlçe Müftüsü olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Manisa İli Gördes, İstanbul Üsküdar, İstanbul Eyüp ve İstanbul Bahçelievler, İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

 Karşıyaka İlçe Müftülüğü'ne atanan  İsa GÜRLER, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

                                                                         

                                                                  ÇİĞLİ MÜFTÜSÜ    FETÜLLAH UYDAŞ


         1968 İzmir Karşıyaka doğumludur. 1989 İzmir İmam Hatip Lisesi, 1995 İzmir Dokuz Eylül İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1989 yılında İzmir Selçuk ilçesinde Müezzin Kayyım olarak göreve başladı. 

     1999 yılında Konya Selçuk Eğitim Merkezi 7. Dönem mezunu. 

      1999 – 2002 arası Batman Hasankefy İlçe Müftülüğü, 2002 - 2006 Almanya Hamburg Din görevlisi olarak yurt dışı görevi, 2006 – 2008 İzmir Çiğli Vaizliği, 2008 – 2014 Balıkesir Gömeç İlçe Müftülüğü, 2014-2018 Aydın İncirliova İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu. 

  31.07.2018 tarihi itibarıyla İzmir Çiğli İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

                  

                     Mehmet SEVEN

                  Menemen İlçe Müftüsü

       1973 Yılında Burdur Merkeze bağlı Büğdüz Kasabasında doğdu. İlkokulu Kasabasında tamamlayan Müftümüz, orta ve lise tahsilini Burdur İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1998 Yılında Ankara Üniversitesi İlâhiyât Fakültesinden mezun oldu. 2001 Yılında Burdur İl Vaizi olarak memuriyet hayatına başlayan Müftümüz, 2005 Yılında Konya Selçuk Eğitim Merkezi’nde ihtisas kursundan mezun oldu. Aynı yıl Alanya İlçe Vaizliği görevine atandı. 5 yıl Alanya İlçe Vaizliği görevini yürüttükten sonra 12 Mayıs 2010 tarihinde Erzurum ili Horasan İlçe Müftülüğüne  atandı.3 yıldan sonra , Ermenek Müftülüğüne atanan Müftümüz  daha sonra Menemen ilçe müftülüğümüze atandı.

 

224 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret424201
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ