• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts

DANIŞMA KURULU TOPLANTISI KIZILCAHAMAM'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyanet-Sen Danışma Kurulu İstişare Toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar başkanlığında Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin katıldığı istişare toplantısında çalışmalar değerlendirilerek önümüzdeki dön

Diyanet-Sen Danışma Kurulu İstişare Toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar başkanlığında Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin katıldığı istişare toplantısında çalışmalar değerlendirilerek önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen’in bu yıl 15. Kez yetkili sendika olmayı başardığını hatırlatarak “Kararlı ve istikrarlı büyümemiz inşallah devam edecek. Sayısal çokluğumuzu övünç meselesi değil artan yük ve sorumluluğumuzun farkındalığı ile değerlendiriyor, birlik ve beraberlik bilinci ile erdemli sendikacılık yürüyüşümüze devam ediyoruz” dedi.

81 İlin 81’inde de Yetkiliyiz

Diyanet-Sen’in ilklerin sendikası olduğuna dikkati çeken Bayraktutar “Birlerle başladığımız sendikal yolculuğumuzda Yüce Rabbimiz bize hep ilkleri yaşattı. Memur-Sen’e bağlı sendikalar arasında ilk yetkiyi aldık ve Memur-Sen’in besmelesi olduk. Kamu görevlileri içerisinde sendikalaşma oranı en yüksek kesim olmanın haklı onurunu yaşadık ve bu yıl 15 yıllık yetkinin yanında 81 ilimizin 81’in de de yetkiyi alarak sendikacılık tarihine ilklerin sendikası olduğumuzu bir kez daha yazdırdık. Bu başarının her gününde, her anında inanç, mücadele, sabır, dayanışma, direniş, kararlılık ve elbette alın teri vardır. Vefa, cefa, fedakârlık vardır. Bu başarıda emeği olan, alın teri olan tüm teşkilatıma, her bir üyemize teker teker teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

3600 Ek Gösterge Tüm Diyanet Çalışanlarına Uygulansın

Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının farklı ek göstergelere sahip olmasının iş barışı açısından sakıncalarına değinen Bayraktutar “Aynı kurumda a fakültesinden lisans diploması alan ile b fakültesinde alana farklı ek göstergeler uygulanıyor. Bu durumun düzeltilmesi için sendika olarak yıllardır konuyu toplu sözleşme masasına taşıdık. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesinde din görevlilerinin emelilik ek göstergelerini 3600'e çıkarılacağını ifade etmesi ile çalışmalar başladı. Ancak biz bunun tüm Diyanet personeline uygulanmasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Boş Kadrolar Doldurulsun

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’na 9 Bin 500 yeni kadro tahsis edildiğini hatırlatan Bayraktutar “Bu alımların bir an önce yapılarak boş kadroların doldurulmasını istiyoruz. Boşluk kabul etmeyen bir hizmeti icra ediyoruz. Hizmetin daha kaliteli ve etkin olması için bu alımların bir an önce yapılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Fahri KKÖ Çalışma Şartları İyileştirilmeli

Bayraktutar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Fahri Kur’an Kursu Öğreticisi istihdam etmeye devam ettiğini belirterek “Bu kardeşlerimiz özveriyle görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. İmkansızlıklar içinde bir çok haktan yoksun olarak din hizmeti vermeye çalışan bu kardeşlerimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için sendika olarak girişimlerimiz devam ediyor. Gerek kurum yetkilileri ile görüşmelerimizde gerekse siyasilerle görüşmelerimizde konuyu gündeme getiriyor ve bir an önce çalışma başlatılmasını istiyoruz. İfadelerine yer verdi.

İki gün devam eden toplantıda çalışmalar değerlendirilerek önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret411381
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ