• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts

DİN GÖREVLİLERİ'NİN BAYRAM İZİNLERİ YILLIK İZİNDEN SAYILMAYACAK

Bayram münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan İmam, Müezzin ve Vaizler de bayram izinlerini kullanmak için planlarını yaptılar. Geçmiş zamanlarda Din görevlilerinin bayram izinleri üzerinde bir çok tartışma yaşandı.

   Ramazan Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde bayram tatili ile ilgili hazırlıKar yapılmaya başlandı.  Bayram münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan İmam, Müezzin ve Vaizler de bayram izinlerini kullanmak için planlarını yaptılar. Geçmiş zamanlarda Din görevlilerinin bayram izinleri üzerinde bir çok tartışma yaşandı. "Bayramda izin olmaz veya verilecek izinler yıllık izinlerinden düşülür" diye çeşitli uygulamalar yaşandı.

   Sendikamız Diyanet-sen’in isteği; “Bayram da kullanılacak izinler yıllık izinden sayılmasın ve izin kullanacak görevlinin izni idari izin sayılıp bayramlarda verilen fazla mesai ücretinden yararlanmasın.”

     Bu sıkıntıları dikkate alan sendikamız konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığına MSK.11.DS.18-2016/686 sayı ile bir yazı yazmıştır. Bu yazıya istinaden Diyanet İşleri Başkanlığı 60727077-903.05.01- sayı ile cevap yazarak din görevlilerinin dini bayramların birinci günü hariç diğer günlerde yıllık izinlerini kullanabileceklerini ve bu iznin yıllık izinden sayılmayacağını bildirmiştir. Tüm din görevlilerimize hayırlı olsun.

Konuyla ilgili Sendikamızın Yazısı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cevabı;

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
756 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret413163
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ