• https://www.facebook.com/izmirdiyanet-sen.org
  • https://plus.google.com/izmirdiyanet-sen.org/posts

AFRİN KARDELEN ŞEHİTLERİMİZ

Kardelen… Zor şartlarda ve Karlar altında çiçek açan nadide bir çiçek. Ama O; bir aşk uğruna kar kış demeden çiçeğini açıp, doğaya gülüveren ve doğayı süsleyen bir güzellik.

Kardelen… Zor şartlarda ve Karlar altında çiçek açan nadide bir çiçek. Ama O; bir aşk uğruna kar kış demeden çiçeğini açıp, doğaya gülüveren ve doğayı süsleyen bir güzellik.

   Üzerinde bulunduğumuz bu topraklar eğer Vatan olarak yaşanıyor halde ise ve eğer Ayıldızlı bayrağımız gönderlerimizde Hürriyetimizi temsil ediyorsa ve eğer Minarelerimizde okunan ezanlarımız Gök kubbede yankılanıyorsa, hiç şüphesiz kanlarını bu vatan uğruna akıtan Kardelen Şehitlerimiz’in sayesinde olmuştur.

   Şair boşuna dememiş ya; “Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.”  Evet, bir saldırı neticesinde uğrunda ölen olmamışsa, kan verilmemişse, can verilmemişse o toprak Vatan değildir. Millet olarak tarihimizi iyi bilmek ve iyi analiz etmek mecburiyetindeyiz. Bu Vatan uğrunda canlarını seve seve veren ve bu toprakların kara bağrında sıradağlar gibi yatan aziz şehitlerimiz, karların altında açan kardelen misali zor şartlarda savunmalarını yapmış ve bu Vatanı bize emanet etmişlerdir.

   Çanakkale’de, Yemen’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da ve şu anda Afrin de açan Kardelenlerimizin tek bir amaçları var. Bu vatana ve bu toprağa Namahrem eli değmemeli. Din ve mukaddesat korunmalı, Namus payimal ettirilmemeli, gönderlerde dalgalanan Ay yıldızlı Bayrağımız indirilmemeli, Minarelerimizde okunan, Gökkubede yankılanan Ezanlarımız dindirilmemelidir.

   Çanakkale’de, Yemen’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da kelime-i şahadet getirerek birkaç dakika sonra öleceğini bildiği halde düşman üstüne atlayan şehitlerimizi Sarıkamış’ta şehit olanlarımızdan ayırmamız mümkün mü? Birisi yerden, gökten yağmur gibi yağan ateşin içine kendini atıyor, bir diğeri dondurucu ayazda pamuk tarlasında yürür gibi şahadetin içine koşuyordu. Ne ilahi duygudur bu… İşte bu duygudan dolayı bu millet dünya var oldukça yaşayacaktır. İşte bu duygular neticesinde Vatan’ın ve Millet’in beka tehlikesi olması münasebetiyle Kardelenlerimiz Afrin de, İdlip te ve Münbic tedir.

   Milletimiz hiçbir zaman Emperyalist düşünce içerisinde olmadı, hiçbir zaman bir yerleri gidip işgal etmedi. Bilakis nereye gittiyse zorda ve darda kalanları korumak ve kurtarmak amaçlı gidip oraya Adaleti ve huzuru götürmüştür. Eğer yalan söylemeyen tarih okunursa tarih buna şahitlik edecektir.

   Suriye de Pkk, Pyd, Deaş ve buna benzer terör örgütleri oradaki masum kürt halkına ve diğer ırklara mensup olan halklara zulüm yaptığı ve bu insanlarında evlerini ve bütün varlıklarını bırakarak mülteci duruma düştükleri için Mehmetçiğimiz oraya gitmiştir. Dünyaya da deklare etmiştir ki;  “Biz orayı terörden temizleyip asıl sahiplerine teslim edeceğiz. Suriye Suriyelilerindir” Bundan daha açık ve net ifade olabilir mi?

   Bu gün Suriye de ve Irak ta sınırlarımızı devamlı rahatsız eden ve Ülkemiz için büyük bir tehlike oluşturan zalim ve hainlerin bertaraf edilmesi için mücadele ve mücahede eden Devletimizin yanında olmaktan gurur duyuyor. Orada açan KARDELENLERİMİZİ minnetle anıyor, rahmet diliyoruz.

 SİZ MERAK ETMEYİN BİZ SIRADAYIZ.

Vatan için canlarını
Veren yiğitler bizimdir
Helal edip kanlarını
Giden yiğitler bizimdir

Anam öyle dedi bana
Emanettir vatan sana
İhanet etme atana
Diyen yiğitler bizimdir

Vatan sana canım feda
Bütün toprağı şüheda
Vatanımdan etme cüda
Diyen yiğitler bizimdir

Can verilir vatan için
Kan verilir vatan için
Ser verilir vatan için
Veren şehitler bizimdir

          Nail Çelik

İzmir Diyanet-Sen 2Nolu

       Şube Başkanı

   

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
128 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret407277
ÜYELİK

DİYANET TV
SİTE MENÜSÜ